PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Stacja pomiarowa mierzy jakość powietrza

Środa, 12 marca 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Stacja pomiarowa mierzy jakość powietrzaNa terenie przy biurowcu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Nowym Targu stoi już nowoczesna stacja pomiarowa przywieziona przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie, która przez ponad 7 tygodni będzie mierzyć jakość powietrza w tym miejscu. Pomiar służyć ma wykonaniu przez WIOŚ wstępnego raportu w sprawie wdrażania w Nowym Targu miejskiego programu ograniczania niskiej emisji.


Jakość powietrza, zwłaszcza w zimie to obecnie jeden z najważniejszych problemów do rozwiązania w Nowym Targu. Dlatego w porozumieniu ze służbami wojewódzkimi zostały uzgodnione pomiary prowadzone metodami referencyjnymi, spełniające wymagania jakościowe, w zakresie kompletności i niepewności, określone w Tabeli 2 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 13 września w sprawie dokonywania oceny poziomów substancji w powietrzu (Dz. U. z 2012 r. poz. 1032). Pomiary okresowe będą obejmować stężenia: pyłu zawieszonego PM10, dwutlenku siarki i benzoαpirenu.

Koszt badań oraz raportu poniesie WIOŚ, natomiast ze swojej strony w deklaracji podpisanej przez Miasto i Inspektorat Burmistrz Marek Fryźlewicz zadeklarował kontynuację przyjętego uchwałą Rady Miasta Nowy Targ programu pomocowego dla Mieszkańców Miasta w sprawie: ustalenia Regulaminu udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Miasto Nowy Targ na dofinansowanie zadań związanych z ograniczeniem niskiej emisji. Miasto wykona inwentaryzację źródeł niskiej emisji uwzględniającą moc urządzeń i rodzaj używanego paliwa oraz opracuje – w przypadku negatywnej oceny jakości powietrza rozbudowany program ograniczania niskiej emisji,  zawierający harmonogram działań naprawczych, obejmujący zasady finansowania przedsięwzięcia i przedstawi go Radzie Miasta do uchwalenia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł
  • Flakon szklany VFlakon szklany VOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: Obwód ok. 30 cm. Wysokość: 9,5 cm.
    50 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.