PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Z kamerą wokół Tatr

Środa, 28 maja 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Z kamerą wokół TatrCykl programów telewizyjnych o osobliwościach przyrodniczych i kulturowych dookoła Tatr zakończył się spotkaniem w Urzędzie Miasta i projekcją wybranych odcinków. Nowotarska Telewizja Kablowa wraz z Urzędem stworzyła filmy emitowane we własnej sieci oraz płyty DVD, które uczestnicy spotkania otrzymywali za darmo. Wielkim nieobecnym promocji w Urzędzie był śp. ks. Tadeusz Juchas. Odcinek o figurze Matki Boskiej Ludźmierskiej realizowany z jego udziałem w Ludźmierzu był jednym z wyświetlanych na spotkaniu. Pamięć Kustosza Sanktuarium uczczono minutą ciszy.


Projekt pt. „Szlakiem mało znanych osobliwości przyrodniczych i kulturowych wokół Tatr” obejmował przygotowanie i realizację czternastu programów telewizyjnych upowszechniających wiedzę o mało znanych a ciekawych miejscach i obiektach znajdujących się w obszarze Euroregionu Tatry. Konkretne tytuły programów to: Nowy Targ-miasto w cieniu gór wysokich, Bór Na Czerwonym, Dolina Łopusznej, Podhalańskie Wyspy, Trybsz-Biblia Pauperum czyli lekcja pobożności, Osturnia-tam gdzie kończą się drogi, Wyżnie Rużbachy i Podoliniec, Biała Spiska i Strażki, Liptów ocalony od zatopienia, Kosmiczne kule z Bendikowej i Liptowski Hradok, Dolina Kwaczańska, Podróż wokół jeziora orawskiego, U podnóża Babiej Góry, Ludźmierz - opowieść o cudami słynącej figurze Matki Boskiej.

Odcinki cyklu zawierają informację o osobliwościach z dziedziny: historii, przyrody, dziedzictwa kulturowego oraz sztuki. Dostępne są na płytach DVD w wersji polskiej i słowackiej. Do każdej płyty dołączona jest mapka z lokalizacją wszystkich obiektów oraz ich opis.

Mikroprojekt współfinansowany był przez Unię Europejska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    130 zł
  • Spinka góralska VSpinka góralska VMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z kistkami) 13,5 cm.
    130 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.