PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Z kamerą wokół Tatr

Środa, 28 maja 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Z kamerą wokół TatrCykl programów telewizyjnych o osobliwościach przyrodniczych i kulturowych dookoła Tatr zakończył się spotkaniem w Urzędzie Miasta i projekcją wybranych odcinków. Nowotarska Telewizja Kablowa wraz z Urzędem stworzyła filmy emitowane we własnej sieci oraz płyty DVD, które uczestnicy spotkania otrzymywali za darmo. Wielkim nieobecnym promocji w Urzędzie był śp. ks. Tadeusz Juchas. Odcinek o figurze Matki Boskiej Ludźmierskiej realizowany z jego udziałem w Ludźmierzu był jednym z wyświetlanych na spotkaniu. Pamięć Kustosza Sanktuarium uczczono minutą ciszy.


Projekt pt. „Szlakiem mało znanych osobliwości przyrodniczych i kulturowych wokół Tatr” obejmował przygotowanie i realizację czternastu programów telewizyjnych upowszechniających wiedzę o mało znanych a ciekawych miejscach i obiektach znajdujących się w obszarze Euroregionu Tatry. Konkretne tytuły programów to: Nowy Targ-miasto w cieniu gór wysokich, Bór Na Czerwonym, Dolina Łopusznej, Podhalańskie Wyspy, Trybsz-Biblia Pauperum czyli lekcja pobożności, Osturnia-tam gdzie kończą się drogi, Wyżnie Rużbachy i Podoliniec, Biała Spiska i Strażki, Liptów ocalony od zatopienia, Kosmiczne kule z Bendikowej i Liptowski Hradok, Dolina Kwaczańska, Podróż wokół jeziora orawskiego, U podnóża Babiej Góry, Ludźmierz - opowieść o cudami słynącej figurze Matki Boskiej.

Odcinki cyklu zawierają informację o osobliwościach z dziedziny: historii, przyrody, dziedzictwa kulturowego oraz sztuki. Dostępne są na płytach DVD w wersji polskiej i słowackiej. Do każdej płyty dołączona jest mapka z lokalizacją wszystkich obiektów oraz ich opis.

Mikroprojekt współfinansowany był przez Unię Europejska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.

Zobacz w naszym sklepie:
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka...
    25 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.