PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Niedziela na Rynku

Czwartek, 5 czerwca 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Niedziela na RynkuDwa duże, niezależne od siebie wydarzenia zostaną upamiętnione w niedzielę na nowotarskim Rynku. Dzisiejsza konferencja prasowa poświęcona była zaproszeniu na mszę i uroczystości związane z 35. rocznicą wizyty św. Jana Pawła II w Nowym Targu a także wieczornemu koncertowi zespołu „Hey” z okazji 25-lecia wyborów 4 czerwca. Niedziela będzie kulminacją trwającego cyklu uroczystości z okazji 35. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu.


W programie o godz. 13:00 - uroczysty apel na zakończenie X Samochodowej Pielgrzymki Strażaków Drogą Papieską z Zakopanego do Nowego Targu, o godz. 14:00 - Msza św. dziękczynna za pontyfikat i kanonizację św. Jana Pawła II i o godz. 15:30 - nowotarski akt opery góralskiej "Ojciec święty Jan Paweł II na Podhalu".

Wieczorem natomiast, w ramach współorganizowanego z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Markiem Sową Święta Małopolski i pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o godz. 20:00 na Rynku wystąpi zespół „Hey”. W Nowym Targu zespół zagra swoje największe przeboje ze słynną piosenką „Moja i twoja Nadzieja”, którą artyści podczas tego szczególnego koncertu zadedykują małopolskiej publiczności.

Aby podkreślić, że świętujemy rocznicę odzyskania wolności wymiarze regionalnym, organizatorzy zaproszili również do udziału w koncertach młodych małopolskich artystów. W przypadku Nowego Targu będą to adepci sztuki wokalnej kształcący swoje umiejętności w Studiu Piosenki Septyma, m.in. bardzo młoda dama – 10-letnia Martynka Plewa. Lista jej wyróżnień i nagród na ogólnopolskich festiwalach i konkursach jest bardzo długa, ale przy tej okazji warto wspomnieć, że jest wielokrotną laureatką Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych, a w 2010 roku zyskała tytuł Talentu Małopolski. Podczas koncertów zaśpiewa dwie szczególne piosenki innego wielkiego Małopolanina – Marka Grechuty.

Ważnym akcentem podczas koncertów będą też specjalnie przygotowane materiały multimedialne. Będą one z jednej strony przypominać małopolską drogę do wolności i jej bohaterów, z drugiej pokażą, jak współcześni młodzi Małopolanie urodzeni po ’89 r. pojmują wolność. Na koncerty zapraszamy w sposób szczególny wszystkich Małopolan urodzonych w czerwcu 1989 r. Dla „rówieśników wolności” przygotowaliśmy sympatyczne urodzinowe upominki.

Organizatorami koncertów są instytucje kultury województwa małopolskiego: Centrum Sztuki Mościce – w  Chrzanowie i Tarnowie, oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ – w Nowym Sączu i Nowym Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Śpiewki i nuty - Trebunie TutkiŚpiewki i nuty - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne  2:21 2 Krzesane  4:26 3 Janosikowe  5:44 4 Ozwodne zbojnickie  2:24 5 Duchowe  4:55 6...
    25 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.