PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Stary, nowy prezes...

Niedziela, 15 czerwca 2014 r.
Autor: Wojciech Groń

7 czerwca odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Związku Podhalan oddział w Nowym Targu, na którym wybrano nowe władze Oddziału. Podczas wyborów obeszło się bez większych niespodzianek. Ponownie prezesem Oddziału wybranym przeważającą większością głosów na drugą kadencję - na lata 2014-2017 został Wojciech Groń. W walnym zebraniu uczestniczył także Burmistrz Miasta Nowy Targ, a zarazem członek Związku Podhalan Marek Fryźlewicz, który zabrał głos: Nie był to czas zmarnowany.


Współpraca Związku Podhalan z samorządem była bardzo pozytywna. Aczkolwiek były okresy które wywołały emocje ale one już ucichły, mianowicie kwestia związana z przeniesieniem pomnika Władysława Orkana z nowotarskiego rynku na Plac Słowackiego. Burmistrz wyraził też swoje zadowolenie ze współpracy z Zarządem nowotarskiego oddziału minionej kadencji, podkreślając iż przebiegała wzorcowo i jest ona oceniana pozytywnie także w szerszych kręgach.
Nowo wybrany prezes podziękował zebranym członkom oddziału za obdarzenie go po raz drugi zaufaniem i przedstawił program działania przyszłego zarządu. Opierać się on będzie na kontynuacji dotychczasowych celów, jednocześnie będzie on otwarty na wszelkiego rodzaju współpracę, mającą za priorytet rozwój ruchu regionalnego. W skład Zarządu Związku Podhalan oddział w Nowym Targu na okres kadencji 2014-2017r. weszli:
• Józef Szopiński – Wiceprezes
• Józef Knap – Wiceprezes
• Przemysław Zachura – Sekretarz
• Krystyna Wolska-Ciesielska – Skarbnik
• Tomasz Groń – Chorąży,
• Ewa Skrzypek, Janusz Kubowicz, Zofia Mierzejewska, Barbara Fąfrowicz, Ryszard Steskal – Członkowie.
Podczas walnego zebrania  sprawozdawczo-wyborczego w miniony weekend dokonano również wyboru delegatów z oddziału Nowy Targ na dwudniowy Zjazd Podhalan, który odbędzie się w dniach 12/13 lipca br. w Ludźmierzu oraz Jabłonce.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk...
    25 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.