PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Amatorski Tour de Pologne

Piątek, 6 sierpnia 2010 r.
Autor: Marcin Jagła

Amatorski Tour de PologneZnani sportowcy, aktorzy, politycy i wszyscy pasjonaci rowerów spotkają się w Nowym Targu na starcie wyścigu Tour de Pologne Amatorów. 6 sierpnia 2010 r. na Rynku w Nowym Targu zostanie rozegrany Tour de Pologne dla Amatorów! Wystartować może każdy chętny, a dzięki temu wspomóc Fundację Ewy Błaszczyk - "AKogo?".


Amatorzy pojadą rano tą samą trasą co dzień później zawodowcy, ci jednak wykonają znacznie więcej rund i kilometrów. W Tour de Pologne Amatorów może wziąć udział każdy, wyścig będzie rozegrany w formule open (bez podziału na kategorie wiekowe), dowolne są też rowery, na których pojadą uczestnicy (szosowe lub mtb). Pokonanie etapu Tour de Pologne to wielkie wyzwanie dla każdego rowerzysty, ale jednocześnie przygoda i świadomość przejechania tą samą trasą, co zawodowcy oraz finiszowania w otoczeniu scenografii jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów na świecie.

Etap będzie przebiegał z Nowego Targu do Bukowiny Tatrzańskiej (Terma Bukowina Tatrzańska). Organizatorzy przygotowali dwa dystanse: 45 km ("SPORT") dla zaawansowanych kolarzy z dwoma trudnymi podjazdami pod Sierockie i Gliczarów Górny oraz 21 km ("FITNESS") dla mniej doświadczonych z trasą przez Gronków i Białkę Tatrzańską. Obie trasy zakończą się finiszem pod górę na rondzie w Bukowinie Tatrzańskiej.

Czesław Lang podpisał umowę z Fundacją Ewy Błaszczyk o przekazaniu zebranych środków finansowych z wpisowego uczestników na rzecz fundacji. Celem Fundacji "Akogo?" jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu oraz wybudowanie pierwszej w Polsce kliniki-wzorca (na 15 łóżek) przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka - Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie trafiają najcięższe przypadki.

Szczegółowe informacje na temat opłat startowych oraz zgłoszeń do wyścigu można znaleźć na stronie na stronie www.tourdepologneamatorow.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.