PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

„Najpiękniejsze światowe melodie" w MOK

Sobota, 14 maja 2016 r.
Autor: MOK NT

„Najpiękniejsze światowe melodie" w MOK14 maja (sobota) o godz. 18.00 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu na koncert „Najpiękniejsze światowe melodie" w wykonaniu Krakowskiej Sceny Piosenki: Andrzeja Lichosyta, Wiktorii Węgrzyn oraz Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha. Będzie to niezapomniane muzyczne popołudnie, które jednocześnie rozpocznie już 6 Noc Muzeów w Nowym Targu. Bilet na koncert to tylko 10zł. Rezerwacje: Sekretariat MOK, al. Tysiąclecia 37, tel. 18 266 21 32, email: sekretariat@mok.nowytarg.pl


Krakowska Scena Piosenki zrzeszająca krakowskich artystów: aktorów, wokalistów i muzyków to projekt mający na celu promocje piosenki jako gatunku artystycznego na najwyższym poziomie.

Efektem tego, są koncerty i spektakle muzyczne.

Andrzej Lichosyt, aktor scen muzycznych, baryton. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu profesora Ryszarda Karczykowskiego. Uzyskał także tytuł aktora szkoląc warsztat w gdyńskim PSWA im. D. Baduszkowej. Debiutował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni.Pracował z takimi reżyserami jak m. in. Jerzy Gruza, Jan Szurmiej,Maciej Wojtyszko, Jacek Bończyk. Śpiewał w prestiżowych salach w kraju i za granicą m.in. w Szwajcarii, Niemczech, Austrii.Współpracował także z Teatrem Miejskim w Gdyni kreując role w spektaklach Edith Piaf i Zorba. Debiut operowy – partia Garibalda w operze Rodelinda G.Haendla pod dyr. Paula Esswooda.W czerwcu 2014 r. w Operze Krakowskiej śpiewał partię Hrabiego Almavivy w Weselu Figara W. A. Mozarta pod dyr. Jacka Delekty i reż. Laco Adamika (rola dyplomowa).W swoim repertuarze ma zarówno arie operowe i operetkowe ale także songi musicalowe czy piosenki aktorskie i kabaretowe.  Współpracuje z Andrzejem Zaryckim, wykonując recitale piosenki literackiej, złożone z kompozycji specjalnie dla niego napisanych. Współpracuje również z Polskim Radiem. Obecnie pracuje w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Można go zobaczyć w takich spektaklach jak m. In. Skrzypek na Dachu, Jesus Christ Superstar, Pamiętnik znaleziony w Saragossie, Billy Eliot czy Młody Frankenstin w reż. Jacka Bończyka.

Wiktoria Węgrzyn, aktorka i wokalistka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na stałe związana z Teatrem Ludowym w Krakowie, gdzie debiutowała tytułową rolą Amy Winehouse w spektaklu Amy.Klub 27 w reż. Piotra Siekluckiego. Laureatka wielu festiwali, wtem zdobywczyni Grand Prix na Festiwalu Piosenek Andrzeja Zauchy 2014. Można podziwiać ja na wielu scenach teatralnych i estradowych. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gliwicach i także z Teatrem Polskim w Bielsku Białej gdzie gra w spektaklu Sześć wcieleń Jana Piszczyka w reż. Wojciecha Kościelniaka, czy farsie Boeing, Boeing. Współpracuje również z Krakowską Operą Kameralną.

Mateusz Walach, dyrygent, aranżer założyciel Silesian Art. Collective. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale dyrygentury symfoniczno–operowej oraz na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie kompozycji. Kompozycje kontynuuje na studiach doktoranckich w macierzystej Akademii. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych. W 2010 roku założył i od tego czasu prowadzi swoją Orkiestrę Kameralną Silesian Art Collective. Współpracował także z Grażyną Brodzińską, Andrzejem Piasecznym, Marcinem Wyrostkiem, Łukaszem Zagrobelnym,  zespołem Bracia, Ewą Urygą, Kayah. Obecnie dyrygent w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Kierownik muzyczny projektów i koncertów Andrzeja Lichosyta i Wiktorii Węgrzyn.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.