PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Odrowąż

Kultura

Festyn Rodzinny w Odrowążu

Poniedziałek, 13 lipca 2015 r.
Autor: Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu

Festyn Rodzinny w OdrowążuJuż po raz 5. w Odrowążu odbył się Festyn Rodzinny pełen atrakcji zorganizowany przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Sołtysa i Radę Sołecką, miejscowy oddział Związku Podhalan i OSP Odrowąż. Na scenie zaprezentowały się zespoły z gminy Czarny Dunajec - „Odrowązianie” z Odrowąża, „Zeleźnica” z Pieniążkowic, „Krzesany” z Cichego i goście z gminy Łapsze Niżne - „Czardasz” z Niedzicy.


Festyn w Odrowążu był znakomitą okazją do gratulacji dla nowo wybranej „Nośwarniyjsyj Górolecki”,  którą została wybrana podczas tego prestiżowego konkursu w Białym Dunajcu, reprezentantka Odrowąża Anna Gal. Była bezkonkurencyjna spośród wszystkich 16 kandydatek z całego Podhala.

Gratulacje „Nośwarniyjsyj Górolecce” złożyli Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, Przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec Stanisław Gonciarczyk, Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec Anna Trebunia – Wyrostek i Sołtys Odrowąża Józef Bobek. Wszyscy gratulowali sukcesu i dziękowali za aktywne promowanie Gminy Czarny Dunajec.

Ponadto symboliczne kwiaty wraz z gratulacjami otrzymały pozostałe uczestniczki konkursu Justyna Dusza i Elżbieta Witek, które także walczyły o tytuł „Nośwarniyjsyj Górolecki”. Elżbieta Witek została okrzyknięta „Nośwarniyjsom Toniecnicom”. Wprawdzie nie jest z Odrowąża tylko z Gronkowa, ale jest członkinią zespołu „Odrowązianie” i razem z Anną Gal i Justyna Duszą aktywnie promuje gminę Czarny Dunajec na rożnego rodzaju przeglądach i festiwalach.

Doceniona została także instruktorka zespołu „Odrowązianie” Krystyna Witek, bez której zapału nie byłoby sukcesów zespołu, jak i indywidualnych jej podopiecznych.

Wójt Józef Babicz zapowiedział, że to nie koniec podziękowań. „Nośwarniyjso Górolecka” z Odrowąża zostanie zaprezentowana szerszej publiczności podczas Hołdymasu - Gminnych Dożynek, które odbędą się w Czarnym Dunajcu 30 sierpnia.

Podczas Festynu w Odrowążu nie zabrakło popularnych konkursów z nagrodami i atrakcji dla najmłodszych.

Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Huzary”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.