PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Odrowąż

Kultura

Festyn Rodzinny w Odrowążu

Poniedziałek, 13 lipca 2015 r.
Autor: Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu

Festyn Rodzinny w OdrowążuJuż po raz 5. w Odrowążu odbył się Festyn Rodzinny pełen atrakcji zorganizowany przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Sołtysa i Radę Sołecką, miejscowy oddział Związku Podhalan i OSP Odrowąż. Na scenie zaprezentowały się zespoły z gminy Czarny Dunajec - „Odrowązianie” z Odrowąża, „Zeleźnica” z Pieniążkowic, „Krzesany” z Cichego i goście z gminy Łapsze Niżne - „Czardasz” z Niedzicy.


Festyn w Odrowążu był znakomitą okazją do gratulacji dla nowo wybranej „Nośwarniyjsyj Górolecki”,  którą została wybrana podczas tego prestiżowego konkursu w Białym Dunajcu, reprezentantka Odrowąża Anna Gal. Była bezkonkurencyjna spośród wszystkich 16 kandydatek z całego Podhala.

Gratulacje „Nośwarniyjsyj Górolecce” złożyli Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, Przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec Stanisław Gonciarczyk, Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec Anna Trebunia – Wyrostek i Sołtys Odrowąża Józef Bobek. Wszyscy gratulowali sukcesu i dziękowali za aktywne promowanie Gminy Czarny Dunajec.

Ponadto symboliczne kwiaty wraz z gratulacjami otrzymały pozostałe uczestniczki konkursu Justyna Dusza i Elżbieta Witek, które także walczyły o tytuł „Nośwarniyjsyj Górolecki”. Elżbieta Witek została okrzyknięta „Nośwarniyjsom Toniecnicom”. Wprawdzie nie jest z Odrowąża tylko z Gronkowa, ale jest członkinią zespołu „Odrowązianie” i razem z Anną Gal i Justyna Duszą aktywnie promuje gminę Czarny Dunajec na rożnego rodzaju przeglądach i festiwalach.

Doceniona została także instruktorka zespołu „Odrowązianie” Krystyna Witek, bez której zapału nie byłoby sukcesów zespołu, jak i indywidualnych jej podopiecznych.

Wójt Józef Babicz zapowiedział, że to nie koniec podziękowań. „Nośwarniyjso Górolecka” z Odrowąża zostanie zaprezentowana szerszej publiczności podczas Hołdymasu - Gminnych Dożynek, które odbędą się w Czarnym Dunajcu 30 sierpnia.

Podczas Festynu w Odrowążu nie zabrakło popularnych konkursów z nagrodami i atrakcji dla najmłodszych.

Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Huzary”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.