PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Luty 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728  

Oravice

Wiadomości

Spotkanie Prezydentów Polski i Słowacji

Poniedziałek, 25 lutego 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaPrezydenci Polski i Słowacji Bronisław Komorowski i Ivan Gašparovič otworzyli w sobotę w Witowie V Masowy Rekreacyjny Bieg „Szlak Bez Granic” prowadzący z Siwej Polany w polskich Tatrach do Oravic na Słowacji. Dzień wcześniej spotkali się w słowackich Oravicach, gdzie rozmawiali m.in. o możliwość zorganizowania polsko-słowackiej zimowej olimpiady w 2022 r.. W rozmowach uczestniczyli też ministrowie w KPRP Sławomir Rybicki i Jaromir Sokołowski. Obaj prezydenci znaleźli też w Oravicach czas na narty, a wieczorem spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej.


Prezydent Komorowski podkreślał, że bieg narciarski przez polsko-słowacką granicę to dobra prognoza na przyszłość i dobry początek wspólnych starań o igrzyska olimpijskie w Tatrach.

- Pomimo naszego zaangażowania w sprawy europejski, nie zapominamy także o potrzebie sąsiedzkich kontaktów. Jeśli chcemy myśleć o olimpiadzie, to musimy budować silna tkankę współpracy polsko-słowackiej, zwłaszcza przygranicznej. To dotyczy m.in. udrożnienia wszystkich przejść granicznych, łatwego przekraczania granic w celach rekreacyjnych, turystycznych, sportowych, ale także musi oznaczać zbudowanie dobrej sieci dróg i powiązań komunikacyjnych. Jeśli w ogóle myśleć o zorganizowaniu zimowej olimpiady, z góry trzeba myśleć, aby było to wydarzenie dające satysfakcję obu narodom, dające profity oby gospodarkom i dające możliwość dobrego promowania wspólnoty polsko-słowackiej – powiedział prezydent.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.