PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Rabka-Zdrój

Kultura

Grodzieńska wciąż śmieszy

Wtorek, 27 kwietnia 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Grodzieńska wciąż śmieszyW Teatrze Lalek „Rabcio” odbyła się premiera sztuki dla dorosłych. Nieformalna grupa aktorska „PodRabcie” (Krystyna Kois, Jadzia Kroker i Cezary Skrocki) wzięła na warsztat kilka kabaretowych skeczów warszawskiej pisarki Stefanii Grodzieńskiej (bardzo popularna w czasach PRL, zwłaszcza jako gwiazdy „Podwieczorku przy mikrofonie”) i tak powstał krótki spektakl (45 minut) p.t. „Sztuka kompromisu”.


Opowiada on, oczywiście w śmieszny sposób, o pozornych konfliktach w małżeństwie w jego trzech fazach: początkowej, dojrzałej i przejrzałej. Całość ubarwia wstawienie trzech popularnych piosenek: „Jesteśmy na wczasach” W. Młynarskiego i J. Kofty „Upiorny Twist” J.J. Wasowskiego i Przybory oraz „Był sobie dziad i baba” St. Moniuszki i I. Kraszewskiego.

Spektakl ten pozbawiony jest jakiegokolwiek przesłania, ma charakter rozrywkowy i służy też chyba pokazaniu widzom bardziej rozległej niż na co dzień w lalkowym teatrze, to możliwe, palety umiejętności aktorów. I to się udało. No, poza jednym. Krysia Kois jest w tym spektaklu niezmiennie apetyczną kobietą zarówno jako młoda mężatka jak i stojąca nad trumną staruszka. Warto zobaczyć!

P.S. Rola Jadzi Kroker ograniczyła się do dwóch niemych wejść na scenę (świetna kostucha) i akompaniamentu muzycznego, wszak kościelną organistką jest. Nad oświetleniem pracował Bogusław Handzel, plakat wykonała Marta Skrocka, a reżysera nie było, bo spektakl tworzony był zespołowo. A mówi się, że teatr źle znosi demokrację!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    175 zł
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.