PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Rabka-Zdrój

Kultura

Grodzieńska wciąż śmieszy

Wtorek, 27 kwietnia 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Grodzieńska wciąż śmieszyW Teatrze Lalek „Rabcio” odbyła się premiera sztuki dla dorosłych. Nieformalna grupa aktorska „PodRabcie” (Krystyna Kois, Jadzia Kroker i Cezary Skrocki) wzięła na warsztat kilka kabaretowych skeczów warszawskiej pisarki Stefanii Grodzieńskiej (bardzo popularna w czasach PRL, zwłaszcza jako gwiazdy „Podwieczorku przy mikrofonie”) i tak powstał krótki spektakl (45 minut) p.t. „Sztuka kompromisu”.


Opowiada on, oczywiście w śmieszny sposób, o pozornych konfliktach w małżeństwie w jego trzech fazach: początkowej, dojrzałej i przejrzałej. Całość ubarwia wstawienie trzech popularnych piosenek: „Jesteśmy na wczasach” W. Młynarskiego i J. Kofty „Upiorny Twist” J.J. Wasowskiego i Przybory oraz „Był sobie dziad i baba” St. Moniuszki i I. Kraszewskiego.

Spektakl ten pozbawiony jest jakiegokolwiek przesłania, ma charakter rozrywkowy i służy też chyba pokazaniu widzom bardziej rozległej niż na co dzień w lalkowym teatrze, to możliwe, palety umiejętności aktorów. I to się udało. No, poza jednym. Krysia Kois jest w tym spektaklu niezmiennie apetyczną kobietą zarówno jako młoda mężatka jak i stojąca nad trumną staruszka. Warto zobaczyć!

P.S. Rola Jadzi Kroker ograniczyła się do dwóch niemych wejść na scenę (świetna kostucha) i akompaniamentu muzycznego, wszak kościelną organistką jest. Nad oświetleniem pracował Bogusław Handzel, plakat wykonała Marta Skrocka, a reżysera nie było, bo spektakl tworzony był zespołowo. A mówi się, że teatr źle znosi demokrację!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.