PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Radosne śpiewy przeciw niepogodzie

Środa, 2 czerwca 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Radosne śpiewy przeciw niepogodzieOd prezentacji widowiska regionalnego „Wesele góralskie” w wykonaniu dzieci z Chabówki rozpoczął się XIX Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Rabce-Zdroju zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Miał się odbyć, jak zwykle, w amfiteatrze, niestety deszcz wymusił przenosiny do sali gimnastycznej przy ul. Podhalańskiej. O spektaklu chabówczańskich przedszkolaków już pisaliśmy przy okazji relacji z ich występów w Krakowie. Teraz chcielibyśmy dodać nasz podziw dla opanowania dużego materiału słowno-muzycznego wypełniającego ok. pół godziny. Wszystko było jak na prawdziwym weselu, kolejność obrzędów zachowana, dużo dziecięcego wdzięku i znakomita muzyka w wykonaniu… starszaków: Marka Traczyka, jego syna Filipa, Eugeniusza Traczyka oraz Piotra Kowalcze.


Do udziału w festiwalu przystąpiło aż dziesięć przedszkoli i klas zerowych w szkołach podstawowych z terenu gminy. Po chabówczanach zaprezentowały się Ekoludki i Motyle z przedszkola nr 1, a dalej reprezentantki przedszkola nr 2, przedszkola niepublicznego „Wołynianka”, ochronki Sióstr Służebniczek NMP, przedszkola Sióstr Miłosierdzia Bożego z willi „Loretto”, niepublicznego przedszkola językowego „Happy Teddy” i klas zerowych ze szkół podstawowych nr 4, nr 2 i zespołu szkół w Ponicach. Na koniec zaś w charakterze gości specjalnych wystąpiły „Perełki” i „Szafirki” ze szkółki baletowej Galyny Koval i Agata Lelek.

Festiwal prowadziła niezrównana dyrektor przedszkola w Chabówce p. Magdalena Drzyzga, dając z siebie wszystko, by zapanować nad żywiołem ok. 150 dzieci. W otwarciu festiwalu wziął udział zastępca burmistrza Rabki-Zdroju Robert Wójciak obdarowując dzieciaki słodyczami. Dyplomy po zakończeniu wręczała natomiast Joanna Lelek, dyrektor MOK. Nad dźwiękiem czuwał Stanisław Mysza. Na widowni zaś oprócz pań przedszkolanek zasiadło wielu rodziców, babć, dziadków i cioć.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    175 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.