PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Bez dobrego menedżera trudno się przebić

Poniedziałek, 12 lipca 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Bez dobrego menedżera trudno się przebićPod koniec czerwca wygrała Międzynarodowy Festiwal Piosenki Francuskiej w Krakowie. Zdobyła Grand Prix Edith Piaff. 17 lipca wieczorem zaśpiewa przed koncertem Lombardu w rabczańskim amfiteatrze na obchodach 80-lecia Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan. Kiedy będzie się wam zdawać, że spacerując po deptaku usłyszycie głos Celine Dion lub Barbary Streisand, niech wam się nie wydaje, że to nagranie płyty. Bo to będzie ona… Anita Czupta, rabczanka z Zarytego na żywo. Ta sama łatwość i lekkość frazowania, niemal identyczna barwa głosu, doskonała wymowa zarówno w języku francuskim jak i angielskim. I do tego uroda!


Pierwszy raz publicznie Anita wystąpiła na szkolnym opłatku w Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Jakubowskiego. Usłyszała ją tam prof. Magdalena Chmielewska i zachęciła do dalszej pracy nad sobą. Kolejne dziesięć lat w życiu Anity to pasmo nadziei i rozczarowań. Wyróżnienia i nagrody w konkursach piosenkarskich, ale kariera rozkręcać się jakość nie chce. Wygrała nawet konkurs I.M.T.A. Models and Talents w Nowym Jorku, zachwyciła sobą menedżera, który już umówił się z nią na dalszą współpracę, ale poważnie się rozchorował. I Anita wróciła do kraju. A miały być nagrania specjalnie dla niej napisanych piosenek. W Nashville.

Posłuchaj piosenki...

Wie, że jedną z przyczyn słabego rozkręcania się jej kariery może być… miłość do Rabki, którą piosenkarce trudno jest porzucić! Tu niemal pod nosem ma stok narciarski (Anita zjeżdża na snowboardzie i jest w tej dyscyplinie instruktorem), a w okolicy sporo dróg nadających się na samochodowe rajdy. Ale myśl o wyjeździe na stałe tam, gdzie ważą się losy młodych ludzi chcących szturmować estrady świata coraz częściej nie daje jej spokoju. Choćby przenieść się do Krakowa, gdzie na razie dojeżdżając studiuje kosmetologię. Może stamtąd będzie łatwiej?

- Jakieś dobre rozwiązanie musi się w końcu znaleźć – mówi z optymizmem. I zaprasza na swój występ.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.