PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Sukces Krakowskiej Opery Kameralnej

Piątek, 20 sierpnia 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Sukces Krakowskiej Opery KameralnejJuż czwarty raz w ciągu ostatnich dwu lat gościła w naszym mieście Krakowska Opera Kameralna. Za każdym razem swe spektakle prezentowała w innym wnętrzu: w starym kościółku (Muzeum im. Wł. Orkana), w Teatrze Lalek „Rabcio”, w kościele św. Teresy. Teraz (15.08) przedstawienie „Die Schuldigkeit des Ersten Gebots” (Powinność pierwszego przykazania) Wolfganga Amadeusza Mozarta do libretta Ignaza Antona von Weisera zaprezentowali krakowscy kameraliści w kościele parafialnym p.w. św. Marii Magdaleny.


Kierownictwo muzyczne spektaklu sprawował Zbigniew Graca, inscenizację i reżyserię zapewnił Wacław Jankowski, choreografię Jadwiga Leśniak-Jankowska, a scenografię i kostiumy Katarzyna Mucha. Jak zwykle w przypadku tego zespołu operowego ważną rolę odegrało ciekawe oświetlenie wnętrza świątyni i jej poszczególnych ołtarzy wydobywające ich mistyczne przesłanie. Spektakl dofinansowany przez miasto Rabka-Zdrój obejrzało kilkuset widzów, mieszkańców i gości naszego kurortu. Wszystkie miejsca w ławkach były zajęte. Władze miasta reprezentował zastępca burmistrza Robert Wójciak.

Więcej o spektaklu na http://www.kok.art.pl/mozart_spektakle.html

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki...
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Aniołek mały IAniołek mały IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.