PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Studia w Nowym Targu blisko i tanio

Wtorek, 20 lipca 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Studia w Nowym Targu blisko i tanioPodhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu rozpocznie wkrótce dziesiąty rok działalności dydaktycznej. W październiku przewidziano otwarcie nowego gmachu uczelni wybudowanego obok dotychczasowego. Poprawią się warunki nauczania. To wciąż jedyna państwowa wyższa szkoła na terenie Podhala. I jedyna w Polsce z tak pięknym widokiem na góry (Tatry i Gorce). 23 lipca mija termin rejestracji komputerowej oraz składania dokumentów przez kandydatów na studia w roku akademickim 2010/2011.


PPWSZ prowadzi studia inżynierskie I stopnia czteroletnie, na kierunku architektura i urbanistyka oraz studia licencjackie I stopnia, trzyletnie na kierunkach:

 • Filologia polska (Instytut Humanistyki);
 • Fizjoterapia (Instytut Fizjoterapii);
 • Ochrona środowiska (Instytut Ochrony Środowiska);
 • Pielęgniarstwo (Instytut Pielęgniarstwa);
 • Ratownictwo medyczne (Instytut Ratownictwa Medycznego);
 • Rekreacja i turystyka (Instytut Rekreacji i Turystyki);

Studia stacjonarne są bezpłatne. Uczelnia prowadzi również studia niestacjonarne i w zakresie pielęgniarstwa – niestacjonarne „pomostowe”, które są płatne. Czesne na studiach niestacjonarnych, „zaocznych” wynosi w zależności od kierunku od 2050 zł do 2600 zł za semestr.

Według naszych obliczeń studiowanie na PPWSZ w Nowym Targu wciąż jest najtańsze dla mieszkańców Podhala. Dojazd ze względu na dobre skomunikowanie też nie sprawia większych problemów. Z kilkuletniego doświadczenia wynika, że licencjaci po PPWSZ bez problemów dostają się na magisterskie studia II stopnia na renomowanych uczelniach krakowskich.

Więcej na www.ppwsz.edu.pl

Zobacz w naszym sklepie:
 • Grafika Folk w ramce VIIIGrafika Folk w ramce VIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
  55 zł
 • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek...
  160 zł
 • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
  260 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.