PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Studia w Nowym Targu blisko i tanio

Wtorek, 20 lipca 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Studia w Nowym Targu blisko i tanioPodhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu rozpocznie wkrótce dziesiąty rok działalności dydaktycznej. W październiku przewidziano otwarcie nowego gmachu uczelni wybudowanego obok dotychczasowego. Poprawią się warunki nauczania. To wciąż jedyna państwowa wyższa szkoła na terenie Podhala. I jedyna w Polsce z tak pięknym widokiem na góry (Tatry i Gorce). 23 lipca mija termin rejestracji komputerowej oraz składania dokumentów przez kandydatów na studia w roku akademickim 2010/2011.


PPWSZ prowadzi studia inżynierskie I stopnia czteroletnie, na kierunku architektura i urbanistyka oraz studia licencjackie I stopnia, trzyletnie na kierunkach:

 • Filologia polska (Instytut Humanistyki);
 • Fizjoterapia (Instytut Fizjoterapii);
 • Ochrona środowiska (Instytut Ochrony Środowiska);
 • Pielęgniarstwo (Instytut Pielęgniarstwa);
 • Ratownictwo medyczne (Instytut Ratownictwa Medycznego);
 • Rekreacja i turystyka (Instytut Rekreacji i Turystyki);

Studia stacjonarne są bezpłatne. Uczelnia prowadzi również studia niestacjonarne i w zakresie pielęgniarstwa – niestacjonarne „pomostowe”, które są płatne. Czesne na studiach niestacjonarnych, „zaocznych” wynosi w zależności od kierunku od 2050 zł do 2600 zł za semestr.

Według naszych obliczeń studiowanie na PPWSZ w Nowym Targu wciąż jest najtańsze dla mieszkańców Podhala. Dojazd ze względu na dobre skomunikowanie też nie sprawia większych problemów. Z kilkuletniego doświadczenia wynika, że licencjaci po PPWSZ bez problemów dostają się na magisterskie studia II stopnia na renomowanych uczelniach krakowskich.

Więcej na www.ppwsz.edu.pl

Zobacz w naszym sklepie:
 • Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki /  oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm
  65 zł
 • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor...
  35 zł
 • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor...
  35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.