PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Rabka-Zdrój na I miejscu listy rankingowej w ramach projektu MRPO

Środa, 4 lipca 2012 r.
Autor: Urząd Miejski w Rabce-Zdroju

Źródło: Urząd Miejski w Rabce-ZdrojuKolejna wspólna inicjatywa wielu środowisk, podjęta przez rabczański samorząd, tj. budowa najnowocześniejszego w skali Małopolski Kompleksu Trial i Skateparku na terenach rekreacyjnych we wschodniej części Parku Zdrojowego zostanie zrealizowana. W oparciu o naturalne ukształtowanie terenu skarpy nad Poniczanką /obok miasteczka komunikacyjnego/ powstanie nowoczesny trial i skatepark, który stanie się centrum tego sportu w skali Małopolski oraz pozwoli wypromować nowe produkty turystyczno-rekreacyjne rabczańskiego uzdrowiska.


Skatepark zaprojektowany został (rodzaje przeszkód, odległości między nimi, normy bezpieczeństwa) także dla innych dyscyplin niż tylko rolki i deska - co oznacza, iż na jednym obiekcie mogą być uprawiane różne dyscypliny sportu (m.in. trial, bmx, rowery górskie, deska, rolki, letni i zimowy snowbord, parkur), zarówno w wydaniu zawodowym i amatorski.

Dla potrzeb trialparku zaprojektowano osadzone w gruncie przeszkody terenowe, rozmieszczone pomiędzy istniejącymi drzewami. Obszar trialparku podzielono na 3 strefy w których zastosowano różne rodzaje przeszkód:

-strefa A w której przewidziano usypanie kopca ziemnego wys. ok. 150 cm i osadzenie w gruncie kamieni, głazów i skał

-strefa B z przeszkodami drewnianymi wykonanymi z kłód i pni drzew w powiązaniu z głazami

-strefa C z przeszkodami wykorzystującymi drewniane szpule kablowe.

Pow. trialparku to 2 010,00 m2.

Dla potrzeb skateparku zaprojektowano utwardzenie nawierzchni w formie płyty żelbetowej oraz takie jej ukształtowanie aby powstały żelbetowe przeszkody (9 szt.) przystosowane do jazdy po nich na łyżworolkach, deskorolkach i rowerach. Oprócz przeszkód betonowych w projekcie przewidziano montaż gotowych przeszkód ze sklejki laminowanej (8 szt.), montowanych do płyty żelbetowej i nawierzchni z kostki betonowej.

Łączna liczba przeszkód: 17 i tor do nauki poruszania się na wózkach inwalidzkich. Pow. skateparku to 1 193,00m2.

Uzupełnieniem projektu jest remont dawnej kręgielni. Modernizacja obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na wykonanie prac rozbiórkowych i przygotowawczych, wykonaniu podłoża pod urządzenie, zamontowanie urządzenia tj. kręgielni. Na obszarze tworzącym trial i skatepark uporządkowana zostanie zieleń, ciągi piesze, powstanie nowoczesne oświetlenie solarne i elementy małej architektury, a także montaż toalety.

Gmina Rabka-Zdrój w lutym 2012 r. złożyła wniosek o dofinansowanie przedmiotowego zadania ze środków unijnych. Po trzech etapach oceny (formalna, merytoryczna i finansowa) znajduje się on na pierwszym miejscu listy rankingowej. Pozostała jedynie ocena strategiczna, którą dokonuje Zarząd Województwa, dlatego mamy nadzieję, że również to zadanie dostanie dofinansowanie ze środków unijnych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 5"Wisiorek "Ogródek 5"Wisiorek, z sukna i cekin. Średnica zawieszki 3 cm. Obw. 70 cm
    30 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm...
    70 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.