PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Rabka-Zdrój na I miejscu listy rankingowej w ramach projektu MRPO

Środa, 4 lipca 2012 r.
Autor: Urząd Miejski w Rabce-Zdroju

Źródło: Urząd Miejski w Rabce-ZdrojuKolejna wspólna inicjatywa wielu środowisk, podjęta przez rabczański samorząd, tj. budowa najnowocześniejszego w skali Małopolski Kompleksu Trial i Skateparku na terenach rekreacyjnych we wschodniej części Parku Zdrojowego zostanie zrealizowana. W oparciu o naturalne ukształtowanie terenu skarpy nad Poniczanką /obok miasteczka komunikacyjnego/ powstanie nowoczesny trial i skatepark, który stanie się centrum tego sportu w skali Małopolski oraz pozwoli wypromować nowe produkty turystyczno-rekreacyjne rabczańskiego uzdrowiska.


Skatepark zaprojektowany został (rodzaje przeszkód, odległości między nimi, normy bezpieczeństwa) także dla innych dyscyplin niż tylko rolki i deska - co oznacza, iż na jednym obiekcie mogą być uprawiane różne dyscypliny sportu (m.in. trial, bmx, rowery górskie, deska, rolki, letni i zimowy snowbord, parkur), zarówno w wydaniu zawodowym i amatorski.

Dla potrzeb trialparku zaprojektowano osadzone w gruncie przeszkody terenowe, rozmieszczone pomiędzy istniejącymi drzewami. Obszar trialparku podzielono na 3 strefy w których zastosowano różne rodzaje przeszkód:

-strefa A w której przewidziano usypanie kopca ziemnego wys. ok. 150 cm i osadzenie w gruncie kamieni, głazów i skał

-strefa B z przeszkodami drewnianymi wykonanymi z kłód i pni drzew w powiązaniu z głazami

-strefa C z przeszkodami wykorzystującymi drewniane szpule kablowe.

Pow. trialparku to 2 010,00 m2.

Dla potrzeb skateparku zaprojektowano utwardzenie nawierzchni w formie płyty żelbetowej oraz takie jej ukształtowanie aby powstały żelbetowe przeszkody (9 szt.) przystosowane do jazdy po nich na łyżworolkach, deskorolkach i rowerach. Oprócz przeszkód betonowych w projekcie przewidziano montaż gotowych przeszkód ze sklejki laminowanej (8 szt.), montowanych do płyty żelbetowej i nawierzchni z kostki betonowej.

Łączna liczba przeszkód: 17 i tor do nauki poruszania się na wózkach inwalidzkich. Pow. skateparku to 1 193,00m2.

Uzupełnieniem projektu jest remont dawnej kręgielni. Modernizacja obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na wykonanie prac rozbiórkowych i przygotowawczych, wykonaniu podłoża pod urządzenie, zamontowanie urządzenia tj. kręgielni. Na obszarze tworzącym trial i skatepark uporządkowana zostanie zieleń, ciągi piesze, powstanie nowoczesne oświetlenie solarne i elementy małej architektury, a także montaż toalety.

Gmina Rabka-Zdrój w lutym 2012 r. złożyła wniosek o dofinansowanie przedmiotowego zadania ze środków unijnych. Po trzech etapach oceny (formalna, merytoryczna i finansowa) znajduje się on na pierwszym miejscu listy rankingowej. Pozostała jedynie ocena strategiczna, którą dokonuje Zarząd Województwa, dlatego mamy nadzieję, że również to zadanie dostanie dofinansowanie ze środków unijnych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.