PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Comenius w Rabce

Czwartek, 6 grudnia 2012 r.
Autor: Jan Ciepliński

fot. Jan CieplińskiDzień 5 grudnia był wyjątkowym dniem w Zespole Szkół Uzdrowiskowych w Rabce. Społeczność szkolna gościła przedstawicieli ze szkół partnerskich współpracujących w Programie Europejskim „Comenius” z: Finlandii, Wielkiej Brytanii, Cypru, Rumunii, Turcji i Portugalii.


Jest to trzeci projekt realizowany przez tę szkołę, a jego głównym tematem jest woda. Tytuł dwuletniego projektu brzmi „WikiWaterWorld” czyli wirtualny świat wody. (więcej o programie można przeczytać na stronie internetowej szkoły).

Zespół Szkół zaszczycili również swoją obecnością przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego: kierownik Zespołu ds. Szkolnictwa Regionalnego - Anna Grzegórzko-Piętak, główny specjalista tegoż zespołu – Agnieszka Szpilska, wizytator Kuratorium Oświaty w Nowym Targu – Alicja Sienkowiec oraz przedstawiciele służby zdrowia Uzdrowiska-Rabka S.A.

Wizytę rozpoczęła dyrektor ZSU Urszula Dec-Palarczyk witając licznie zebranych gości, uczniów biorących udział w projekcie oraz rodziców dzieci przebywających w placówce. Część artystyczna rozpoczęła się przedstawieniem teatralnym „Wars i Sawa”. Najmłodsze pociechy z klas I-III z dziecięcą radością i entuzjazmem zaśpiewały piosenki w języku angielskim i zatańczyły do nich układ choreograficzny, wywołując uśmiech na twarzach gości. Uczniowie klas starszych zaprezentowali piosenki w języku polskim oraz zaśpiewali „Wonderful life” aranżując tło do prezentacji multimedialnej dokumentującej dotychczasowe działania krajów partnerskich w projekcie. Po występach gospodarzy przyszedł czas na prezentację każdej delegacji zagranicznej. Przedstawiciele poszczególnych krajów opowiadali o rzeczach charakterystycznych dla ich regionu i wkładali przywiezione ze sobą rzeczy do przygotowanej „europejskiej walizki”, która w mgnieniu oka zapełniła się po same brzegi.

W ramach wymiany doświadczeń delegacje zagraniczne obserwowały i zarazem brały aktywny udział w zajęciach lekcyjnych z edukacji wczesnoszkolnej. Następnie udali się z wizytą do Urzędu Miasta Rabka-Zdrój na spotkanie z przedstawicielami władz a także do Centrum Zdrowia i Urody gdzie mogli zapoznać się z działalnością leczniczo-rehabilitacyjną „Uzdrowiska-Rabka” S.A.  W godzinach popołudniowych ponownie uczestniczyli w zajęciach klas starszych obserwując lekcje z języka polskiego, matematyki czy historii.

To dopiero pierwszy dzień wizyty, która potrwa do 8 grudnia.  Na kolejne dni zaplanowano równie ciekawe i atrakcyjne działania, tak by gościom pokazać piękno, bogactwo i  różnorodność naszego kraju oraz  regionu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30...
    25 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.