PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Sport

Prezydent RP Lech Kaczyński objął patronatem honorowym VIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne Zakopane 2010

Sobota, 9 stycznia 2010 r.
Autor: Zdzisław Chmiel

Prezydent RP Lech Kaczyński objął patronatem honorowym VIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne Zakopane 2010VIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne Zakopane 2010 rozpoczną się już za niespełna dwa miesiące. W piątek 8 stycznia otrzymaliśmy oficjalną wiadomość z Kancelarii Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego o objęciu patronatem honorowym Igrzysk.


Igrzyska Polonijne w Zakopanem cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród Polonii na całym świecie. Na oficjalnej stronie internetowej Biura Organizacyjnego: www.igrzyskapolonijnezakopane.pl znajduje się formularz zgłoszeniowy on-line za pośrednictwem którego do końca stycznia można zgłosić swój udział w tych zawodach.
Do tej pory akces zgłosiło blisko 200 uczestników indywidualnych i zbiorowych z Austrii, USA, Niemiec, Szwecji, Belgii, Holandii i Litwy.
Swój start wstępnie potwierdziły liczne drużyny z USA, Kanady a czekamy jeszcze na zgłoszenia Polonii ze Wschodu.
Prócz zmagań sportowych organizatorzy przewidują bogaty program kulturalny- szczegóły zdradzone zostaną w ostatniej chwili.
Jedną z imprez towarzyszących jest konkurs plastyczny pod tytułem "Sporty Zimowe 2010" zorganizowany dla dzieci i młodzieży - zwłaszcza mieszkającej poza granicami Polski. Indywidualne prace - malarstwo, grafika i rysunek, mówiące o rywalizacji zawodników oraz klimacie zimowych zawodów sportowych należy nadesłać do końca stycznia na adres Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu w Zakopanem ul Grunwaldzka 3. Pełny regulamin konkursu jest również dostępny na stronie internetowej Igrzysk.
Warto wspomnieć iż zakwalifikowane, nagrodzone i wyróżnione prace zostaną wystawione podczas trwania igrzysk. Planowane jest wydanie gazety - informatora, dlatego też organizatorzy proszą narodowe Teamy o nadsyłanie na adres biura organizacyjnego krótkich notatek o swoich drużynach wraz ze zdjęciem. Te materiały zostaną umieszczone w gazecie, która ukaże się w Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych tuż przed rozpoczęciem Igrzysk.

Rzecznik prasowy VIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych
Zdzisław Chmiel

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.