PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Sport

Prezydent RP Lech Kaczyński objął patronatem honorowym VIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne Zakopane 2010

Sobota, 9 stycznia 2010 r.
Autor: Zdzisław Chmiel

Prezydent RP Lech Kaczyński objął patronatem honorowym VIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne Zakopane 2010VIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne Zakopane 2010 rozpoczną się już za niespełna dwa miesiące. W piątek 8 stycznia otrzymaliśmy oficjalną wiadomość z Kancelarii Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego o objęciu patronatem honorowym Igrzysk.


Igrzyska Polonijne w Zakopanem cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród Polonii na całym świecie. Na oficjalnej stronie internetowej Biura Organizacyjnego: www.igrzyskapolonijnezakopane.pl znajduje się formularz zgłoszeniowy on-line za pośrednictwem którego do końca stycznia można zgłosić swój udział w tych zawodach.
Do tej pory akces zgłosiło blisko 200 uczestników indywidualnych i zbiorowych z Austrii, USA, Niemiec, Szwecji, Belgii, Holandii i Litwy.
Swój start wstępnie potwierdziły liczne drużyny z USA, Kanady a czekamy jeszcze na zgłoszenia Polonii ze Wschodu.
Prócz zmagań sportowych organizatorzy przewidują bogaty program kulturalny- szczegóły zdradzone zostaną w ostatniej chwili.
Jedną z imprez towarzyszących jest konkurs plastyczny pod tytułem "Sporty Zimowe 2010" zorganizowany dla dzieci i młodzieży - zwłaszcza mieszkającej poza granicami Polski. Indywidualne prace - malarstwo, grafika i rysunek, mówiące o rywalizacji zawodników oraz klimacie zimowych zawodów sportowych należy nadesłać do końca stycznia na adres Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu w Zakopanem ul Grunwaldzka 3. Pełny regulamin konkursu jest również dostępny na stronie internetowej Igrzysk.
Warto wspomnieć iż zakwalifikowane, nagrodzone i wyróżnione prace zostaną wystawione podczas trwania igrzysk. Planowane jest wydanie gazety - informatora, dlatego też organizatorzy proszą narodowe Teamy o nadsyłanie na adres biura organizacyjnego krótkich notatek o swoich drużynach wraz ze zdjęciem. Te materiały zostaną umieszczone w gazecie, która ukaże się w Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych tuż przed rozpoczęciem Igrzysk.

Rzecznik prasowy VIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych
Zdzisław Chmiel

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.