PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Sport

Puchar Świata w Zakopanem – dwa zwycięstwa Schlierenzauera

Środa, 3 lutego 2010 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

fot. Wojciech SzatkowskiNiedawno zakończyły się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich Zakopane 2010. Dwa zakopiańskie konkursy to dwa zwycięstwa austriackiego skoczka, Gregora Schlierenzauera. To był austriacki weekend w Zakopanem. Cieszymy się, że dobrze zaprezentował się Adam Małysz.


W sobotę w pierwszej serii konkursowej byliśmy świadkami porywającej walki Schlierenzauera i Simona Ammanna. Gregor wyrównał rekord Svena Hannawalda z 2003 r. skokiem na 140 m, a skaczący po nim Szwajcar poprawił go o 0.5 metra i to on jest nowym rekordzistą Krokwi. Bardzo dobrze na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem skakał Adam Małysz, który w piątek był piąty, a w sobotę czwarty. Małysz zawsze dobrze prezentował się w Zakopanem (3 zwycięstwa w historii oraz 2 razy był 2 i 2 razy 3), a jego zwyżkująca forma dobrze rokuje przed konkursami olimpijskimi na ZIO w Vancouver. Pozostali Polacy skakali, niestety, przeciętnie. Konkursy stały na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Publiczność, jak zwykle w Zakopanem, była kolorowa, żywo reagująca na występy skoczków (i to nie tylko polskich), roześmiana i wierząca w naszego mistrza Adama. Bardzo zadowolony z zakopiańskiej edycji PŚ był jego Dyrektor, Walter Hofer, który zawiesił sobie na szyję biało-czerwony szalik z napisem Polska. Hofer zawsze wysoko ocenia Zakopane, jako jedne z najlepszych zawodów sezonu. Tak było i tym razem. Na zeskoku skoczni pojawiła się także siostra Helena Warszawska, kolejna legenda Wielkiej Krokwi. Były pokazy ogni sztucznych, występy zespołów regionalnych i dobre zawody. Czy czegoś zabrakło? Mnie osobiście tylko jednego: po raz pierwszy podczas ceremonii otwarcia zawodów PŚ w Zakopanem zabrakło polskiego hymnu narodowego... szkoda. W naszym serwisie pokazujemy obszerną foto-relację z tych zawodów.

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk...
    25 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.