PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Szaflary

Wiadomości

I Grupowe Szkolenie Psów

Czwartek, 13 października 2016 r.
Autor: Barbara Wolański

I Grupowe Szkolenie PsówI Grupowe Szkolenie Psów w plenerze odbyło się nieopodal Urzędu Gminy Szaflary. Wpisując się doskonale w Światowy Tydzień Zwierząt Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki zorganizowało pierwsze w gminie grupowe szkolenie psów. Psy podzielone na 3 grupy: szczenięta, młode i dorosłe miały okazję potrenować podstawy posłuszeństwa ze swoimi właścicielami. Zarówno nowicjusze jak i szkolone już wcześniej psy bardzo żarliwie wykonywały polecenia swoich przewodników aby zasłużyć na nagrodę w postaci smakołyka. Trener Jerzy Salawa cierpliwie tłumaczył na czym polega szkolenie pozytywne i korygował błędy szkoleniowe oraz udzielał porad behawioralnych. Każdy czworonożny uczestnik szkolenia otrzymał pamiątkowy medal za udział w wydarzeniu a właściciele zostali zaproszeni na wspólnego grilla.


Uczestnicy pozytywnie ocenili wysiłek organizatorów i zdeklarowali udział w kolejnych szkoleniach, o ile takie zostaną zorganizowane.
Na szkoleniu stawiły się: wielorasowe - Sunia, Ozzy, Bryndza, Puszek, Luna i Figa, bernardynka Tajga, cane corso Kanon, chihuahua Mela, york Tofik, oraz rottweilery z hodowli Valarti: bracia Atos i Argo oraz ich matka Daisy.
Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki serdecznie dziękuje za udział i zainteresowanie takim rodzajem spędzania wolnego czasu i zaprasza do śledzenia strony internetowej w poszukiwaniu kolejnych ciekawych inicjatyw. Serdeczne podziękowania kieruje dla ratownika medycznego Macieja Szlembarskiego oraz doktora weterynarii - Piotra Lasaka za zabezpieczenie imprezy. Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez genialnego Jerzego Salawy z Pozytywnego Ośrodka Szkolenia Psów SalwDog z którym GCKPiT współpracuje w projekcie "Pieskie życie w Szaflarach".
Celem szkolenia było, przede wszystkim, zachęcenie właścicieli psów do pracy nad wychowaniem swoich pupili oraz zaprezentowanie prostych metod, które diametralnie zmieniają podejście do szkolonych psów.
Spotkanie zrealizowane zostało w ramach projektu “Pieskie życie w Szaflarach” z programu “Działaj Lokalnie” finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, która z kolei realizowana jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie przy Stowarzyszeniu Rozwoju Orawy w Jabłonce.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.