PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Wrzesień 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Warszawa

Sport

Relacja z treningu na warszawskich Szczęśliwicach

Wtorek, 13 września 2011 r.
Autor: Tauron Bachleda Ski

Relacja z treningu na warszawskich SzczęśliwicachW ubiegły weekend grupa młodzieży objęta programem treningowym TAURON OlimpijSki uczestniczyła w treningu na igelitowym stoku w Parku Szczęśliwickim w Warszawie.


Zadaniem 3-dniowego wyjazdu treningowego było wprowadzenie pewnego urozmaicenia do planów treningowych młodych alpejczyków.
- Jazda na igelicie różni się rzecz jasna od jazdy po prawdziwym śniegu, wypełnia jednak pewną lukę i stanowi uzupełnienie klasycznego szkolenia narciarza alpejskiego. Zawodnik podczas jazdy po sztucznym, nieznanym i dającym inne wrażenia z jazdy podłożu, musi cały czas doskonale kontrolować swoje reakcje. Mimo wysokich temperatur, które sprawiają, że igelit jest nieco wolniejszy niż w chłodniejsze dni, udało nam się zrealizować program jazdy zadaniowej, polegający na wykonywaniu różnych ćwiczeń technicznych - pozytywnie podsumowuje weekend Andrzej Bachleda-Curuś, pomysłodawca i opiekun merytoryczny projektu TAURON Bachleda Ski.

Poza jazdą na nartach, team wykorzystał okazję by przeprowadzić kilka sprawdzianów sprawnościowych odrabiając tym samym pracę domową zadaną podczas ostatniego zgrupowania w Les Deux Alpes przez Andrzeja Bachledę-Curusia Juniora, trenera odpowiedzialnego za działania w sezonie przygotowawczym.

Równolegle do zgrupowania alpejczyków odbywał się Piknik Lekkoatletyczny. Młodzi sportowcy mieli więc okazję by poznać, a być może zaczerpnąć też nieco inspiracji od takich mistrzów jak Władysław Kozakiewicz, Jacek Wszoła czy aktualny mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski.

Na profilu projektu TAURON Bachleda Ski na portalu Facebook znaleźć można galerię zdjęć z treningów oraz filmy z przejazdami zawodników.

Więcej informacji o projekcie TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl  oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki...
    100 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i...
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.