PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Wiadomości

I Niedziela Adwentu

Sobota, 27 listopada 2010 r.
Autor: Ks. Michał Anderko

I Niedziela AdwentuJezus powiedział do swoich uczniów: „Jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, że przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona.


Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”

Mt 24,37-44.

Obecną niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, którego pierwszym okresem jest Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Historyczny Adwent już się spełnił w narodzeniu Jezusa Chrystusa – tajemnica wcielenia, natomiast my rozpoczynamy Adwent liturgiczny, który ma przygotować nas do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. W pierwszej części Adwentu liturgicznego uświadamiamy sobie, że jako Kościół i cała rodzina ludzka oczekujemy powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów, tak więc stale trwa Adwent eschatologiczny (gr. eschatos – ostatni). Niedzielna Ewangelia, traktuje właśnie o tym wydarzeniu, które Jezus sam zapowiada.
  Nasze czasy pełna są informacji, które dzięki nowoczesnym środkom masowego przekazu docierają do nas z całego świata. Problemem jest, że wydarzenia te nie są przedstawiane obiektywnie, lecz bardzo często noszą znamiona sensacji, półprawd, z narzuconą już fałszywą interpretacją, zgodną z tym co obecnie jest modne, słuszne i nowoczesne. Jezus nie przekazuje prawd w takim klimacie. On naucza, że dzień Jego powtórnego przyjścia zastanie nas przy codziennych zajęciach, obowiązkach, pośród różnorodnych naszych aktywności. Obraz gospodarza i złodzieja uświadamia nam niemożność przewidzenia pory nadejścia Pana.
Na czym więc polega gotowość, do której zaprasza Jezus?
 Gospodarz nie przesiaduje całego dnia w domu, wyczekując złodzieja. Zabezpiecza gospodarstwo, lecz jednocześnie podejmuje rozliczne na nim prace i obowiązki. Nie wiem gdzie mnie Pan zastanie. Wiem jednak, że każdy musi sam zdecydować o własnej gotowości. Jezus narodzony w Betlejem zastał pasterzy w czasie ich nocnej straży. Z pewnością dla nich doświadczenie Aniołów i pokłon oddany Niemowlęciu były wielką niespodzianką. BÓG ZASKAKUJE PROSTOTĄ.
 Nie chcę uciekać w bierne oczekiwanie. Wiem, że Ty Panie zawsze jesteś przy mnie. Wiem, że jesteś Miłością, która wszystko przenika i dostrzega, pozostawiając nam wolność. Chcę Panie uczyć się gotowości na Twoje przyjście, poprzez miłość zwykłą, prostą i codzienną. Chcę z miłością o poranku pochylać się nad Twoim słowem i zwracać się do Ciebie, zawierzając Ci wszystko. Z Tobą iść do dzieci i młodzieży w szkole, z miłością traktować napotkanych ludzi, z cierpliwością posługiwać w konfesjonale i z należytą czcią sprawować Eucharystię. Proszę Cię Panie, abym nie szukał żadnej sensacji i nadzwyczajności, lecz zwykłą codzienność przeplatał nićmi Twojej miłości, okruchami dobroci i życzliwości. Słuchając Twego słowa i kierując się nim pragnę żyć w komunii z Tobą i tymi, których postawisz na mojej drodze.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.