PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Wiadomości

XIV Niedziela zwykła

Niedziela, 3 lipca 2011 r.
Autor: Ks. Michał Anderko

XIV Niedziela zwykłaW owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko prze kazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić.


Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.   Mt 11,25–30

  Mądrość, która nie ma swego początku w bojaźni Bożej, lecz upatruje swe źródło jedynie w człowieczym rozumie, nie jest ostatecznie mądrością. Roztropność mylona z chytrością i umiejętnym manipulowaniem innymi, byleby tylko przeforsować swój plan, nie jest roztropnością
  Prawdziwa mądrość posługuje się umysłem, by odczytać i próbować zrozumieć prawa, jakie rządzą światem, by używając własnego rozumu odczytać zamysł Odwiecznego Intelektu. Prawdziwa mądrość i roztropność używając rozumu po śladach zawartych w stworzonym wszechświecie, dociera do prawdy o Bogu i Jego prawie. Bóg wyposażył człowieka w potrzebne instrumenty, by ten mógł w prawdziwej wolności przeżywać przygodę docierania do Źródeł Mądrości i Roztropności. Bóg ukrywa się przed tymi, którzy pragną Go wymyślić jedynie według własnego pomysłu, by odpowiedzieć sobie na pytania: „skąd” i „dokąd” człowiek?
  Bóg w swej prostocie i pokorze sam siebie objawia i pragnie być poznany. To właśnie uniżenie Boga, wyrażone w wydarzeniu ziemskiego życia Jezusa z Nazaretu, jest fundamentalną i ostateczną przemową Boga do człowieka. Pokorne życie „Syna Cieśli” ukazuje, że mądrość i roztropność Boga jest dostępna dla każdego człowieka. Istnieje siła ducha, która przezwycięża słabość ciała, dlatego jest „ofertą” dla utrudzonych i obciążonych, by odnaleźli Źródło sił do stawiania czoła codziennym wyzwaniom. Mądrość i roztropność Boga przewyższa i często sprzeciwia się czysto ludzkim kalkulacjom i spekulacjom.
  Panie, który pragniesz być przez nas poznawany, dopomóż nam być prostaczkami, byśmy w człowieczym życiu Jezusa z Nazaretu odnaleźli prawdziwą mądrość i roztropność, które pozwalają odnajdywać w codzienności słodycz i lekkość w pełni prawdziwego prawdziwego szczęśliwego życia.

Tekst można odsłuchać na stronie Radia eM - Radio Archichidiecezji Katowickiej...

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    350 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.