PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Wiadomości

Nowy prezes Akcji Katolickiej diecezji tarnowskiej

Środa, 20 lutego 2013 r.
Autor: AKS

fot. Joanna Sadowska www.diecezja.tarnow.plNowym prezesem Akcji Katolickiej diecezji tarnowskiej została mieszkająca w Nowym Sączu, a pochodząca z Zakopanego Bożena Kwitowska. Akcja Katolicka diecezji tarnowskiej w dniach od 15 do 17 lutego przeżywała swoje rekolekcje w Ciężkowicach. Właśnie w czasie rekolekcji została ogłoszona informacja o nominacji nowego prezesa. Zgodnie ze Statutem Akcji Katolickiej w Polsce kadencja trwa cztery lata.


Nowy prezes Akcji Katolickiej - Bożena Kwitowska, urodziła się w Zakopanem. Jest absolwentką Wydziału Matematyki, Fizyki, Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie jest zatrudniona w Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Nowym Sączu, gdzie uczy fizyki. Od maja 2000r. pełni funkcję prezesa POAK przy parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Od 2008r. była wiceprezesem Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.


Bożena Maria Kwitowska

Urodzona 19. IX 1955 r. w Zakopanem w rodzinie inteligenckiej. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 1 kontynuowała naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Oswalda Balzera w Zakopanem. Obie szkoły ukończyła z wyróżnieniem. Po maturze podjęła studia na Wydziale Matematyki, Fizyki, Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, uzyskując w czerwcu 1983 r. tytuł magistra astronomii. Absolwentka Studium Pedagogicznego dla nauczycieli z wyższym wykształceniem. W czasie studiów członek Polskiego Towarzystwa Astronautycznego.

Drogę zawodową rozpoczęła w Zakopanem na stanowisku nauczycielki matematyki. Potem pracowała w Szczawnicy i Nowym Sączu, ucząc matematyki, fizyki i astronomii. Po reorganizacji szkolnictwa zatrudniona w Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Nowym Sączu, gdzie nadal uczy fizyki.

W lipcu 2001r. uzyskała stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego.  Egzaminator OKE w Krakowie z zakresu przedmiotów matematyczno – przyrodniczych w gimnazjum. Autorka publikacji metodycznych dla nauczycieli oraz artykułów w czasopismach naukowo-dydaktycznych, organizatorka wyjazdów edukacyjnych uczniów do ośrodków naukowych; z powodzeniem aplikowała do trzyletniego programu współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim. Jej uczniowie osiągają sukcesy w konkursach o zasięgu ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym.

W 2008r. przeniosła ideę małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, przygotowującego uczniów gimnazjów do niesienia pomocy potrzebującym, na teren szkoły, w której pracuje. Z sukcesem realizowała autorski program w dwóch edycjach projektu - współorganizowała cykl koncertów charytatywnych odbywających się w ramach projektu, opracowała scenariusz spektakli, przygotowała prezentacje multimedialne.

W czerwcu 2000 r. ukończyła z wynikiem bardzo dobrym dwuletnie Studium Rodziny, organizowane przez Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej, uzyskując misję kanoniczną, upoważniającą do pracy w poradni rodzinnej. Od maja 2000r. pełni funkcję prezesa POAK przy parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu; od 2008r. wiceprezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Prowadzi stronę internetową POAK, współpracuje przy redagowaniu oficjalnej witryny diecezjalnej AK.

Za pracę zawodową i działalność społeczną uhonorowana: Brązowym Krzyżem Zasługi - przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, nagrodą Małopolskiego Kuratora Oświaty, Medalem 10-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, odznaczeniem Biskupa Tarnowskiego - srebrnym medalem „Dei Regno Servire”.

Mąż - b.pracownik naukowy UJ, obecnie nauczyciel; córka architekt

źródło: www.diecezja.tarnow.pl, www.ak.diecezja.tarnow.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.