PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Góry

Podziemny świat jaskiń...

Piątek, 11 marca 2011 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

Wystawę otwiera Paweł Skawiński, Dyrektor TPNW piątek 4 marca 2011 r. odbył się w Kuźnicach wernisaż wystawy poświęconej podziemnemu światowi jaskiń. Zdjęcia będące pokłosiem Międzynarodowego Konkursu Fotografii Jaskiniowej im. Waldemara Burkackiego można oglądać na wystawie plenerowej w Kuźnicach. Organizatorem wystawy jest Tatrzański Park Narodowy.


Świat jaskiń od dawna fascynował człowieka. Ten świat, na starannie wybranych fotografiach, pokazuje nowa wystawa plenerowa w TPN. Wystawę otworzył Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego dr Paweł Skawiński. Na wernisażu zebrało się ok. 25 osób. Potem odbyła się ciekawa prezentacja multimedialna o historii i dniu dzisiejszym w fotografii jaskiniowej oraz poczęstunek.  "Większość ludzi od dziecka marzy, żeby być odkrywcą. Jednych to pragnienie prowadzi do świata nauki wynalazków czy lotów kosmicznych, inni próbują poszukiwać miejsc, do których nie dotarł nikt przed nimi. (…) Takimi miejscami, ostatnimi białymi plamami na „naszej starej Ziemi” są jaskinie. Eksplorując podziemne czeluści, można poczuć się pionierem i badaczem prawie takim samym jak za czasów wielkich odkryć geograficznych" – czytamy w katalogu do wystawy. Wystawę można oglądać do 10 maja.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IVAniołek średni IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.