PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

„Tatry wyśnione” Józefa Mularczyka

Czwartek, 11 lutego 2010 r.
Autor: Marzena Sułkowska

„Tatry wyśnione” Józefa MularczykaOd 10 grudnia w Galerii Sztuki w Willi Orla w Zakopanem przy ulicy Kościeliskiej 50 można oglądać wystawę malarstwa Józefa Mularczyka „Tatry wyśnione”. Jest to pierwsza ekspozycja prac artysty zorganizowana po jego śmierci w maju 2009 roku. Józef Mularczyk – nazywany „piewcą piękna Tatr”, to twórca związany z Zakopanem, gdzie mieszkał przez wiele lat. Tatry go oczarowały i im poświecił swój talent malarski.


Niezwykłe, pełne spokoju i uroku tatrzańskie krajobrazy uwieczniał na płótnie, wędrując ze sztalugami przez górskie szlaki. Pozostał im wierny nawet, gdy już nie mieszkał w Zakopanem, wtedy wydobywane z pamięci pejzaże tatrzańskie utrwalał na obrazach chroniąc przed zapomnieniem.
Ekspozycja została zorganizowana w hołdzie zmarłem artyście i stanowi zapowiedź planowanej na przełom kwietnia/maja 2010 r, retrospektywnej wystawy Józefa Mularczyka w Pałacu Sztuki w Krakowie. Na wystawie znalazło się 30 prac olejnych, są to w większości pejzaże tatrzańskie dotychczas nigdzie nieprezentowane oraz kilka obrazów o tematyce morskiej. Obrazy pochodzą ze zbiorów syna Macieja Mularczyka.
Wystawa w Willi Orla potrwa do końca lutego 2010 roku.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.