PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

I Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych zostaje przełożony na inny termin

Poniedziałek, 12 kwietnia 2010 r.
Autor: AKS

fot. Jan CieplińskiZ uwagi na tragedię, jaka wydarzyła się w Smoleńsku, I Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych zostaje przełożony na inny termin. Impreza odbędzie się 3 maja (poniedziałek) 2010 roku na scenie plenerowej na Placu pod Gubałówką.


Przegląd rozpocznie się o godzinie 9.00, a rozdanie nagród przewidziano na godzinę 17.45. W przeglądzie weźmie udział 14 dziecięcych zespołów góralskich z całego Podhala.

Przegląd, będący częścią Majówki Tatrzańskiej, ma charakter konkursowy a najlepsze zespoły będą zakwalifikowane do udziału w Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju.

Podczas I TATRZAŃSKIEGO PRZEGLĄDU DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW REGIONALNYCH organizowanego przez Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu JUTRZENKA i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, dziecięce góralskie zespoły będą rywalizowały o ZŁOTE, SREBRNE i BRĄZOWE KIERPCE.

Regionalne imprezy ciszą się u nas sporym zainteresowaniem zarówno ze strony widzów a tym bardziej ze strony naszych licznych zespołów góralskich. Takich imprez kierowanych do dziecięcych zespołach regionalnych jest niestety na naszym terenie zbyt mało, szczególnie jeżeli chodzi o samo miasto Zakopane. Dziecięcych góralskich zespołów na Podhalu jest bardzo wiele, w związku z tym należy dać im możliwość pokazania swoich umiejętności – powiedział kierownik Dziecięcego Góralskiego Zespołu ZORNICA, działającego przy TCKiS JUTRZENKA.

Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych ma motywować liczne dziecięce zespoły góralskie do tworzenia programów, nie tylko stricte tanecznych, ale i bardziej ambitnych, pokazujących naszą tradycję. Tym samym dzieci będą miały okazję do poznania obrzędów i zwyczajów swoich przodków, które giną na naszych oczach lub całkowicie zniknęły z krajobrazu Podhala oraz prezentowania ich na scenie.

Głównymi trofeami Przeglądu będą statuetki: złote, srebrne i brązowe kierpce. Nagrodami rzeczowymi przewidzianymi w regulaminie konkursu będą: kapelusze góralskie, piórka, materiały tybetowe na spódnice, korale, kierpce, spinki góralskie i ciupagi.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Zagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiZagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Stanisław...
    25 zł
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.