PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

„Twórcy obrazów” w Literatce

Środa, 28 kwietnia 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW niedzielę w Kawiarni Literatka można było obejrzeć kolejną sztukę z cyklu Teatr przy Stoliku w wykonaniu aktorów z Towarzystwa Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej. Per Olof Enquist, którego spektakl wystawiono, to szwedzki pisarz, dramaturg i krytyk literacki. Szczególny rozgłos zyskał jako autor sztuk demitologizujących wielkie postaci kultury skandynawskiej. Tak jest również w przypadku sztuki „Twórcy obrazów”, której bohaterka to Selma Lagerlof, pisarka uonorowana w 1909 r. Nagrodą Nobla.


Na scenie ścierają się dwie sprzeczne osobowości - światowej sławy pisarka i stojąca u progu wielkiej kariery aktorka Tora Teje. Jak się okazuje, łączą je przeżycia z dzieciństwa.
W postać Selmy Lagerlof wcieliła się Ewa Czamańska, a na scenie towarzyszyli jej: Beata Słama, Grażyna Syrzistie, Andriej Szyjan i Jerzy Tawłowicz.
Sztukę wystawiają aktorzy amatorzy. Dla nas jest to ogromne przeżycie. Myślę, że warto przyjść, zobaczyć i przyjąć to, co robimy - bez żadnego przecież ekwiwalentu finansowego, a jedynie z pasji i chęci aktorskiej kreacji – mówiła o działalności teatru Ewa Czamańska.
Aktorzy mają w dorobku już kilka spektakli, m.in. „Tryptyk rzymski” i  „Bal w Operze”, który będzie ponownie wystawiony 15 maja w DW „Jasny Pałac” w ramach Europejskiej Nocy Muzeów.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.