PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Koncert uczniów Zespółu Państowych Szkół Artystycznych

Środa, 23 czerwca 2010 r.
Autor: Adam Kitkowski

Koncert uczniów Zespółu Państowych Szkół ArtystycznychZ okazji 70. rocznicy śmierci Kazimierza Przerwy-Tetmajera 22 czerwca w auli Zakopiańskiego Centrum Edukacji odbył się koncert otwierający cykl imprez "Letnie koncerty w Zakopanem" edycja XI. Tego wieczoru wystąpili uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych z Zakopanego.


W programie znalazły się utwory F. Chopina, A. Vivaldiego, A. Chczaturiana, H. Manciniego, G. Gershwina. Do programu włączono również utwory poetyckie Kazimierza Przerwy-Tetmajera, które recytowali członkowie Tatrzańskiego Klubu Niezależnych i klubu Literackiego "Tra-Wers". Koncert przygotowała dyrektor Szkoły Muzycznej im M. Karłowicza - Mirosława Lubowicz, a prowadził dyrektor ZCE im. H Modrzejewskiej - Adam Kitkowski.
Publiczność szczególnie oklaskiwał występ kameralnej orkiestry smyczkowej pod batutą nauczyciela Cezarego Wagnera i śpiew Dodromiły Lebeckiej-Brynkus, która jest sopranistką Opery Śląskiej i wystąpiła gościnnie w Zakopanem. Był to bardzo udany wieczór, taK stwierdzili wszyscy uczestnicy koncetu. Gratulujemy organizatorom - Zespołowi Państwowych Szkół Artystycznych i Tatrzańskiemu Klubowi Niezależnych. Kolejne koncerty z tego cyklu będą w lipcu i sierpniu.

Organizatorzy koncertu: Tatrzański Klub Niezależnych i Zespół Państwowych Szkól Artystycznych.

Patronat medialny: Podhalański Serwis Informacyjny WATRA i Dziennik Polski.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.