PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Skazani na Tatry

Czwartek, 28 października 2010 r.
Autor: AKS

Skazani na TatryTatrzański Park Narodowy i Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów tatrzańskiego oraz nowotarskiego do udziału w konkursie fotograficznym „Skazani na Tatry”. To kolejna odsłona projektu Akademia Tatry.


Celem konkursu jest próba pokazania za pomocą fotografii fenomenu przyciągania Tatr i odpowiedzi na pytanie, czy aktywność górska to tylko jedna z form spędzania wolnego czasu, czy też rodzaj uzależnienia.

Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie cztery zdjęcia pojedyncze bądź jeden fotoreportaż, w skład którego wejdzie od trzech do siedmiu fotografii. Zdjęcia do konkursu wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesłać drogą elektroniczną do 3 grudnia tego roku na adres skazaninatatry@tpn.pl lub dostarczyć na dowolnym nośniku elektronicznym do siedziby TPN, ul. Chałubińskiego 42a, 34-500 Zakopane.

Prace oceni jury w składzie: Paweł Skawiński – dyrektor TPN, Józef Brzuchacz, Magdalena Ciszewska-Rząsa, Zbigniew Ładygin i Bartłomiej Solik. Nagrodzone zdjęcia będzie można oglądać przez cały styczeń przyszłego roku w budynku Spichlerza w Kuźnicach. Wystawie będzie towarzyszył katalog.

Konkurs to część projektu pt. Akademia Tatry – kształtowanie postaw ekologicznych różnych grup użytkowników Tatr, współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (Priorytet V Ochrona przyrody i kształtowanie postaw ekologicznych).

Więcej informacji na temat konkursu www.tpn.pl/nowosci/news/398/Konkurs-Fotograficzny-Skazani-na-Tatry.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.