PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Skazani na Tatry

Czwartek, 28 października 2010 r.
Autor: AKS

Skazani na TatryTatrzański Park Narodowy i Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów tatrzańskiego oraz nowotarskiego do udziału w konkursie fotograficznym „Skazani na Tatry”. To kolejna odsłona projektu Akademia Tatry.


Celem konkursu jest próba pokazania za pomocą fotografii fenomenu przyciągania Tatr i odpowiedzi na pytanie, czy aktywność górska to tylko jedna z form spędzania wolnego czasu, czy też rodzaj uzależnienia.

Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie cztery zdjęcia pojedyncze bądź jeden fotoreportaż, w skład którego wejdzie od trzech do siedmiu fotografii. Zdjęcia do konkursu wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesłać drogą elektroniczną do 3 grudnia tego roku na adres skazaninatatry@tpn.pl lub dostarczyć na dowolnym nośniku elektronicznym do siedziby TPN, ul. Chałubińskiego 42a, 34-500 Zakopane.

Prace oceni jury w składzie: Paweł Skawiński – dyrektor TPN, Józef Brzuchacz, Magdalena Ciszewska-Rząsa, Zbigniew Ładygin i Bartłomiej Solik. Nagrodzone zdjęcia będzie można oglądać przez cały styczeń przyszłego roku w budynku Spichlerza w Kuźnicach. Wystawie będzie towarzyszył katalog.

Konkurs to część projektu pt. Akademia Tatry – kształtowanie postaw ekologicznych różnych grup użytkowników Tatr, współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (Priorytet V Ochrona przyrody i kształtowanie postaw ekologicznych).

Więcej informacji na temat konkursu www.tpn.pl/nowosci/news/398/Konkurs-Fotograficzny-Skazani-na-Tatry.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał...
    50 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.