PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Uwaga, dziecięce zespoły góralskie! W maju "Mały Festiwal"

Poniedziałek, 31 stycznia 2011 r.
Autor: AKS

Uwaga, dziecięce zespoły góralskie! W maju "Mały Festiwal"W maju TCKiS „Jutrzenka” wraz z partnerami organizuje II Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych, który wzorem ubiegłego roku będzie stanowił eliminacje do Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju.


Oprócz eliminacji oraz nagród rzeczowych w postaci strojów góralskich, płyt CD i DVD o tematyce regionalnej, rekwizytów scenicznych itp., zespoły będą rywalizowały o zaszczytne trofea: ZŁOTE, SREBRNE I BRĄZOWE KIERPCE.
Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych nazwany „Małym Festiwalem”, ma motywować liczne dziecięce zespoły góralskie do tworzenia programów, nie tylko stricte tanecznych, ale i bardziej ambitnych, pokazujących naszą tradycję. Tym samym dzieci będą miały okazję do poznania obrzędów i zwyczajów swoich przodków, które giną na naszych oczach lub całkowicie zniknęły z krajobrazu Podhala oraz prezentowania ich na scenie.

W imprezie mogą wziąć udział chętne zespoły z całego Podhala, które przygotują program widowiskowo – taneczny opowiadający o dawnych góralskich obyczajach, obrzędach, zabawach.

Impreza poprzedzona uroczystym korowodem przez Krupówki, odbędzie się 2 i 3 maja. Zespoły będą prezentowały przygotowane występy na scenie plenerowej pod Gubałówką.

- Prosimy wszystkich instruktorów i kierowników zespołów o zainteresowanie Festiwalem i przygotowanie swoich podopiecznych - zachęcają organizatorzy.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz wzór karty zgłoszeń jest dostępny na stronie internetowej http://www.otostrona.pl/zornica/ w zakładce TATRZAŃSKI PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW REGIONALNYCH.

W sprawach organizacyjnych można kontaktować się mailowo lub telefonicznie z Szymonem Bafią tel. 695-360-551 email: szymekbafia@poczta.onet.pl

Organizatorami TATRZAŃSKIEGO PRZEGLĄDU DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW REGIONALNYCH są: Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ oraz Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My...
    40 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.