PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Dwie publikacje w 150-tą rocznicę urodzin Kasprowicza

Czwartek, 24 lutego 2011 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Muzeum Jana Kasprowicza w Zakopanem odbył się 148 Wieczór na Harendzie. W programie spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza była promocja książki "Kasprowicz a Słowiańszczyzna. W 150 rocznicę urodzin Poety" oraz tomiku wierszy Jana Kasprowicza "Mój Świat".


Obydwie publikacje zostały wydane przez Stowarzyszenie z okazji 150-lecia urodzin Poety. Książka "Kasprowicz a Słowiańszczyzna. W 150 rocznicę urodzin Poety" pod redakcją Małgorzaty Wnuk i Karola Jaworskiego, to pokłosie sesji naukowej, jaka odbyła się 23 października 2010 roku na Harendzie. Publikacja została sfinansowana przez Miasto Zakopane.
Kolejną nowością zaprezentowaną na Harendzie były ostatnie wiersze Jana Kasprowicza, pt,:”Mój świat”, wydane po raz pierwszy w roku 1926 – roku śmierci Poety. Ten uroczy tomik posłowiem opatrzył Roman Loth. Wydanie zbiorku wierszy było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Miasta Zakopane oraz Romana i Krystyny Bulasów. Zaprezentowany został także nowy folder harendziańskiego Muzeum.

Harendziański wieczór w dniu 22 lutego świetnie prowadziła prof. dr hab. Gabriela Matuszek z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W interesującej dyskusji wzięli również udział autorzy referatów dr Małgorzata Wnuk i Karol Jaworski oraz Prezes Stowarzyszenia Piotr Kyc. Wiersze z tomiku „Mój świat” czytała Grażyna Syrzistie.

Promocję książek dofinansowało Miasto Zakopane.

Zainteresowanych nabyciem promowanych publikacji zapraszamy do Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie - www.harenda.com.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Zagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiZagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Stanisław...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.