PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Najnowsze nabytki Muzeum Tatrzańskiego

Poniedziałek, 23 stycznia 2012 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

Najnowsze nabytki Muzeum TatrzańskiegoOd 18 stycznia w Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w willi Koliba czynna jest nowa wystawa prezentująca najnowsze nabytki Muzeum Tatrzańskiego.


Muzeum Tatrzańskie od ponad 120 lat gromadzi zbiory z zakresu przyrody, etnografii i sztuki, odnoszące się głównie do terenu polskich Tatr i Podtatrza. Swą bogatą kolekcję, liczącą blisko dwadzieścia tysięcy muzealiów, prezentuje na 14 stałych ekspozycjach tematycznych, a także na licznych wystawach czasowych, organizowanych w Zakopanem, innych miastach Polski, a także za granicą. Pomimo bogatej oferty wystawienniczej część zbiorów jest mało znana, udostępniana głównie specjalistom i osobom zainteresowanym.

Chcąc ten stan rzeczy zmienić inicjujemy cykl wystaw prezentujących nowe, interesujące nabytki Muzeum Tatrzańskiego. Rozpoczyna go pokaz wybranych muzealiów, które w ciągu ostatnich pięciu lat zasiliły zbiory dwóch najstarszych działów kolekcjonerskich Muzeum – przyrodniczego i etnograficznego. Wszystkie wyeksponowane przedmioty są darami od życzliwych Muzeum osób, które wspaniałomyślnie wsparły naszą działalność.

Wszystkim naszym darczyńcom dedykujemy tę ekspozycję.


Najnowsze nabytki Muzeum Tatrzańskiego

Wystawa czynna: 18 stycznia -1 kwietnia 2012
Muzeum Stylu Zakopiańskiego
im. Stanisława Witkiewicza w willi Koliba
Zakopane, ul. Kościeliska 18
czynne: środa – sobota 9.00-17.00, niedziela 9.00-15.00

www.muzeumtatrzanskie.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.