PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Aktualne myśli zakopiańskich artystów

Środa, 8 lutego 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW miniony piątek w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem otwarta została wystawa "Aktualne Myśli w 100-lecie ZPAP". Bierze w niej udział 31 artystów – malarzy, rzeźbiarzy i grafików. Ekspozycja jest podsumowaniem jubileuszowego roku stulecia Związku Polskich Artystów Plastyków.


Wystawa kończy stulecie ZPAP i jednocześnie rozpoczyna nowe stulecie nowymi myślami.

- Wystawa jest może skromna w objętości, ale mam nadzieję, że zostanie dobrze odebrana przez zwiedzających. Zamykamy nią stulecie i pora na pewne refleksje, stąd tytuł „Aktualne Myśli” - wyjaśniał prezes zakopiańskiego okręgu ZPAP Jerzy „Juras” Gruszczyński.

Podczas wernisażu miała także miejsce uroczystość wręczenia nagród związanych z czerwcową wystawą okręgu zakopiańskiego ZPAP. Zostały wówczas przyznane trzy doroczne nagrody „Halna”. Poprzez głosowanie kolejnych laureatów wybierała także publiczność. Oddanych zostało 593 głosów, a zwyciężczyniami tej specjalnej edycji nagrody "Halna" zostały Joanna Strączek, Ewa Dyakowska-Berbeka i Ewa Fortuna.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni VAniołek średni VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.