PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Pożegnanie starej „Atmy”

Piątek, 17 lutego 2012 r.
Autor: AKS

fot. Anna Karpiel-SembereckaMuzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, będące Oddziałem Muzeum Narodowego w Krakowie, zostanie 29 lutego br. zamknięte dla publiczności. Powód? Zabytkowy budynek od dawna już wymaga gruntownego remontu i modernizacji. Na ostatnie dni otwarcia „Atmy” przed zamknięciem na czas remontu przygotowany został specjalny program.


 • 18-26 lutego 2012 wstęp do „Atmy” za symboliczną złotówkę (niedziele, 19 i 26 lutego, wstęp bezpłatny).
 • 18-19 lutego oraz 25-26 lutego - przedłużenie godzin otwarcia do godz. 18.00
 • 18-19 lutego oraz 25-26 lutego - zwiedzanie „Atmy” z przewodnikiem w wyznaczonych godzinach: godz. 11.00 i 13.00 (ilość miejsc ograniczona)

Na wszystkich zwiedzających będą czekać pamiątkowe gadżety, m.in. torby bawełniane, notesy, długopisy, pendrive’y.

Remont „Atmy” rozpocznie się 1 kwietnia 2012 roku i potrwa do stycznia 2013 roku. Inwestycja jest możliwa dzięki projektowi „Muzyka pod Tatrami”. Jest to wspólne przedsięwzięcie Muzeum Karola Szymanowskiego i Zamku Orawskiego, który jest Oddziałem Muzeum Orawskiego, w ramach „Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013”.

- Niezbędne prace remontowe, pozwalające na stworzenie muzeum odpowiadającego współczesnym standardom, zostaną przeprowadzone bez naruszenia zabytkowej substancji, z zachowaniem specyficznego klimatu góralskiej willi, w której mieszkał Karol Szymanowski, wielki polski kompozytor światowej klasy. Nowoczesna aranżacja, z wykorzystaniem multimediów, w atrakcyjny sposób przedstawi osobę i twórczość kompozytora, czasy, w których żył, i historię „Atmy”. Zwiedzający Muzeum będą mieli również możliwość obejrzenia filmów biograficznych i muzycznych oraz przejrzenia albumów fotograficznych ukazujących zdjęcia rodzinne, zakopiańskie i muzyczne. Planujemy instalację oświetlenia zewnętrznego budynku, stylową reklamę i tablicę informacyjną. Chcemy też dostosować wejścia do Muzeum dla osób niepełnosprawnych i zrekonstruować ogród tak, by przypominał ten, z czasów Karola Szymanowskiego - wyjaśnia Barbara Woźniak z Sekcji Promocji Muzeum Narodowego w Krakowie.

Zobacz w naszym sklepie:
 • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
  30 zł
 • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
  90 zł
 • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
  175 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.