PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Teatralne lato w kulturalnym zaułku

Czwartek, 12 lipca 2012 r.
Autor: Biuro Promocji Zakopanego

fot. Marcin SembereckiW piątek o godz. 18 spektaklem „Chez Le Clown” rozpocznie się nie tylko jubileuszowe 5. Zakopiańskie Lato Teatralne „Deszczowy Lipiec”, ale i inauguracja akcji Biura Promocji Zakopanego zachęcająca do odkrywania w naszym mieście kulturalnych zakątków, jakiego przykładem jest niewątpliwie adres Krupówki 63, przy którym mieści się znana Galeria YAM oraz Cafe Piano.


Zakopiańskie Lato Teatralne nawiązuje do tradycji przedwojennych teatrzyków ogródkowych i podwórkowych. Aktorzy teatru Scandale Royal, przez wakacyjne miesiące, będą w piątki i soboty, prezentować spektakle inspirowane arcydziełami teatru, poezji, opery, muzyki i tańca, a obejrzeć je będzie można w formie jedynego w swoim rodzaju ulicznego variete. Przy Krupówkach zagoszczą spektakle inspirowane komedią dell’arte, tańcem, cyrkiem oraz sztuką mimu i iluzji. Współorganizatorem tegorocznej edycji Festiwalu jest założony w Krakowie przez Bartłomieja Piotrowskiego pierwszy w Polsce rozrywkowy teatr w formie Variete – Teatr Scandale Royal, który odwołuje się do tradycji paryskiego kabaretu „Czarny Kot”, roztańczonego „Moulin Rouge”, surrealistycznego, szwajcarskiego „Kabaretu Voltaire” oraz do paryskiej burleski, a także do gorących rytmów Ameryki Południowej.
Jak zapowiadają organizatorzy Zakopiańskiego Lata Teatralnego „ Za sprawą iluzji, lirycznej poezji, namiętnego, energetycznego tańca oraz porywającej muzyki przeniesiemy się w wyjątkowe miejsca świata: na paryskie, artystyczne wzgórze Montmartre, odwiedzimy ciasne uliczki Hawany, skosztujemy zakazanego owocu w argentyńskich Milonkach, a wszystko to w formie ekspresyjnych happeningów”.

Pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu jest reżyser Bartłomiej Piotrowski, który do udziału w wydarzeniu zaprosił znanych artystów: aktorów, muzyków, tancerzy i cyrkowców. W repertuarze m.in. spektakle: „Bal u manekinów”, „La habana vieja”, „Walizka pełna iluzji”, „Nostagia” i „Ulica Corrientes”.

Przez całe wakacje Biuro Promocji czeka na propozycje typowanych przez Państwa kulturalnych zakątków Zakopanego. Zgłoszenia można wysyłać na adres: office@promocja.zakopane.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm...
    70 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z...
    25 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.