PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Festiwal „Inspirowane górami...” po raz pierwszy

Poniedziałek, 22 października 2012 r.
Autor: Maciej Stasiński

Festiwal „Inspirowane górami...” po raz pierwszyW dniach 19 - 21 października, w Zakopanem odbywa się I edycja Festiwalu „Inspirowane górami…”, którego misją jest pokazanie muzyki, literatury i sztuki inspirowanej górami. Imprezę rozpoczęli zakopiańscy druhowie z Towarzystwa Gimnastycznego ”Sokół” od otwarcia wystawy „Będzie Kino w Zakopanem!!! Realizacje architekta Eugeniusza Wesołowskiego."


Po otwarciu przygotowanej z dużą  starannością ekspozycji druhowie zaprosili obecnych na  pokaz trzech filmów: „Czarci Żleb” – reżyseria Tadeusz Kański i Aldo Vergano, rok 1949 „Biały Niedźwiedź” – reżyseria Jerzy Zarzycki, rok 1959 „Ściana Czarownic” – reżyseria Paweł Komorowski, rok 1966.

To prawdziwe rarytasy dla kinomana,  wprawdzie o bardzo różnej wartości artystycznej, ale bez wątpliwości są to produkcje inspirowane górami.

Filmy oglądano siedząc w nowych, wygodnych fotelach, czym zakopiańscy druhowie nie omieszkali się pochwalić. Bo i jest czym. Słynne „Kino Sokół” ( znane przez ostatnich kilkadziesiąt lat pod nazwą „Kino Giewont”), zaprojektowane przez Eugeniusza Wesołowskiego nadal służy społeczeństwu i ma się całkiem dobrze. Zapraszamy do „Sokoła”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiZagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Stanisław...
    25 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor...
    40 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.