PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Wspólne kolędowanie "Turlików" i "Canzony"

Poniedziałek, 28 stycznia 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka26 stycznia o godz. 19.00 w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego na Bulwarach Słowackiego wystąpiły dwa zaprzyjaźnione dziewczęce chóry: "Turliki" z Zakopanego i "Canzona" z Murowanej Gośliny. Koncert odbył się w ramach IV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych.


Repertuar był bardzo różnorodny. Chór "Canzona" i „Canzona-Kameralna” pod dyrekcją Adrianny Wtorkowskiej-Kubińskiej wykonał znane i mniej znane kolędy i pieśni bożonarodzeniowe, polskie i zagraniczne, zachęcał także do wspólnego śpiewania. Prowadząca koncert Ewa Sterczyńska przybliżyła publiczności historię powstania kolęd i kolędowania, opowiadała też o zwyczajach świątecznych w różnych regionach Polski i świata. Natomiast chór „Turliki” pod jej dyrekcją przygotował góralski repertuar kolęd i pastorałek.

„Turliki” w okresie bożonarodzeniowym występują wyjątkowo intensywnie. Kilka koncertów z cyklu „Kolendziołki góralskie” odbyło się w Zakopanem pod koniec grudnia. Wystąpiły także w bazylice w Kobyłkach pod Warszawą z okazji święta Trzech Króli, a 20 stycznia w nowo wybudowanym kościele przy ul. Częstochowskiej w Elblągu. Ostatnio uświetniły także spotkanie opłatkowe Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem.

Foto-relację z Elbląga można obejrzeć na stronie: http://www.albert.elblag.parafia.info.pl/?p=main&what=39

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem...
    950 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    130 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.