PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Gala Poezji w POSA

Czwartek, 14 lutego 2013 r.
Autor: (mp)

Gala Poezji w POSAZakończył się pierwszy etap tegorocznej Gali Poezji – konkursu literackiego uczniów i absolwentów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem. Do konkursu zgłoszonych zostało 188 utworów, autorstwa 58 osób – 39 z nich startuje w kategorii juniorów (klasy IV-VI), 12 w kategorii seniorów (klasy gimnazjalne) oraz 7 w kategorii absolwentów. Nominacji dokonywali nauczyciele literatury w POSA – Agnieszka Warek i Maciej Pinkwart.


Obecnie wiersze są oceniane przez pięcioosobowe Jury, któremu przewodniczy prozaik i poeta Michał Jagiełło – ratownik TOPR, były wiceminister kultury, jeden ze współtwórców POSA. Wyniki poznamy na Wielkiej Gali Poezji, która odbędzie się w Zakopanem 22 marca 2012 r., w piątek, o 12.12, w auli ZPSA, przy ul. Sienkiewicza 12. Najlepsze wiersze prezentowane wówczas będą przez aktorów Teatru Witkacego.

Uczestnicy konkursu walczą o Grand Prix, Złote Róże Poezji i tytuły Miss (lub Mistrza) Poezji 2013, przyznawane w poszczególnych kategoriach wiekowych. Poza tym przyznane zostaną nagrody za najlepszy wiersz o tematyce miłosnej, religijnej i regionalnej, a także prestiżowe nagrody prywatne.

Konkursowi patronują Rada Rodziców POSA i Sekcja Artystyczna tej szkoły. Główne nagrody tradycyjnie fundują Rada Rodziców, burmistrz Zakopanego, starosta tatrzański, Towarzystwo Edukacji Artystycznej i proboszcz Parafii Najświętszej Rodziny. Patronat medialny sprawują „Tygodnik Podhalański” i portal „Zakopane dla Ciebie”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm.
    50 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.