PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Gala Poezji w POSA

Czwartek, 14 lutego 2013 r.
Autor: (mp)

Gala Poezji w POSAZakończył się pierwszy etap tegorocznej Gali Poezji – konkursu literackiego uczniów i absolwentów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem. Do konkursu zgłoszonych zostało 188 utworów, autorstwa 58 osób – 39 z nich startuje w kategorii juniorów (klasy IV-VI), 12 w kategorii seniorów (klasy gimnazjalne) oraz 7 w kategorii absolwentów. Nominacji dokonywali nauczyciele literatury w POSA – Agnieszka Warek i Maciej Pinkwart.


Obecnie wiersze są oceniane przez pięcioosobowe Jury, któremu przewodniczy prozaik i poeta Michał Jagiełło – ratownik TOPR, były wiceminister kultury, jeden ze współtwórców POSA. Wyniki poznamy na Wielkiej Gali Poezji, która odbędzie się w Zakopanem 22 marca 2012 r., w piątek, o 12.12, w auli ZPSA, przy ul. Sienkiewicza 12. Najlepsze wiersze prezentowane wówczas będą przez aktorów Teatru Witkacego.

Uczestnicy konkursu walczą o Grand Prix, Złote Róże Poezji i tytuły Miss (lub Mistrza) Poezji 2013, przyznawane w poszczególnych kategoriach wiekowych. Poza tym przyznane zostaną nagrody za najlepszy wiersz o tematyce miłosnej, religijnej i regionalnej, a także prestiżowe nagrody prywatne.

Konkursowi patronują Rada Rodziców POSA i Sekcja Artystyczna tej szkoły. Główne nagrody tradycyjnie fundują Rada Rodziców, burmistrz Zakopanego, starosta tatrzański, Towarzystwo Edukacji Artystycznej i proboszcz Parafii Najświętszej Rodziny. Patronat medialny sprawują „Tygodnik Podhalański” i portal „Zakopane dla Ciebie”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.