PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

W 60 dni dookoła świata z Szymanowskim

Piątek, 5 lipca 2013 r.
Autor: AKS

fot. Anna Karpiel-SembereckaMuzeum Karola Szymanowskiego Zaprasza dzieci i młodzież do urokliwej willi "Atma" w stylu zakopiańskim, gdzie odbędą się wakacyjne warsztaty plastyczno-muzyczne śladami Karola Szymanowskiego. Podróż biegnie przez miejsca, które kompozytor odwiedzał podczas wyjazdów koncertowych (m.in. Nowy Jork, Tampa, Rzym, Kijów, Moskwa, Londyn) oraz wyjazdów do odległych miejsc, takich jak: Hawana, Algier, Odessa, Sankt Petersburg, Tunis, Palermo. Uczestnicy dowiedzą się o fascynacjach i inspiracjach polskiego kompozytora, odbędą też podróż w czasie do rodzinnej Tymoszówki na Ukrainie, a wszystko w formie zabawy rozwijającej wyobraźnię i zdolności artystyczne.


Program edukacyjny Muzeum Narodowego w Krakowie na lato
(lipiec – sierpień) 2013
„W 60 dni dookoła świata”

Muzeum K. Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, ul. Kasprusie 19

             15.07.2013 (poniedziałek)

              22.07.2013 (poniedziałek)

              19.08.2013 (poniedziałek)

Muzyczne podróże Karola Szymanowskiego

Zapraszamy dzieci i młodzież do urokliwej willi w stylu zakopiańskim, gdzie odbędą się wakacyjne warsztaty plastyczno-muzyczne śladami Karola Szymanowskiego. Podróż biegnie przez miejsca, które kompozytor odwiedzał podczas wyjazdów koncertowych (m.in. Nowy Jork, Tampa, Rzym, Kijów, Moskwa, Londyn) oraz wyjazdów do odległych miejsc, takich jak: Hawana, Algier, Odessa, Sankt Petersburg, Tunis, Palermo. Uczestnicy dowiedzą się o fascynacjach i inspiracjach polskiego kompozytora, odbędą też podróż w czasie do rodzinnej Tymoszówki na Ukrainie, a wszystko w formie zabawy rozwijającej wyobraźnię i zdolności artystyczne.

Prowadzenie: Anna Łukawiecka Kasprzyk

Godz.: 11.00-14.00

Wiek uczestników: 6-16 lat (z opiekunami)

Cena: 8 zł

Rezerwacja (liczba miejsc ograniczona): agiewont@muzeum.krakow.pl

 

              28.07.2013 (niedziela)

              25.08.2013 (niedziela)                                           

Konik muzealny z Szymanowskim

Warsztaty rodzinne nawiązują do życia i twórczości Karola Szymanowskiego, oparte są na zadaniach wykonywanych przez dzieci wraz z rodzicami. Zajęcia dotyczą biografii kompozytora, historii willi „Atma”, przyjaciół Karola Szymanowskiego oraz inspiracji muzyką górali podhalańskich. Wspólna zabawa polega również na projektowaniu scenografii i strojów tancerzy do jednej ze scen baletu „Harnasie”.

Prowadzenie: Anna Łukawiecka Kasprzyk

Wiek uczestników: dzieci (z opiekunami)

Godz.: 14.00- 16.00

Cena: 8 zł od osoby

Rezerwacja (liczba miejsc ograniczona): agiewont@muzeum.krakow.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    175 zł
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk...
    25 zł
  • Spinka góralska VSpinka góralska VMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z kistkami) 13,5 cm.
    130 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.