PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Festiwal poświęcony pamięci Władysława Trebuni-Tutki

Środa, 25 września 2013 r.
Autor: Anita Trebunia-Tutka

Festiwal poświęcony pamięci Władysława Trebuni-Tutki4-5 października br. w Teatrze Witkacego odbędzie się festiwal poświęcony pamięci Władysława Trebuni-Tutki i jego dorobku artystycznego -”Nutko moja”, z udziałem artystów Teatru im. St. I. Witkiewicza oraz znakomitości polskiej sceny muzycznej , a zarazem muzyków, współpracujących z zespołem Trebunie-Tutki, którego Władysław był filarem. Władysław Trebunia-Tutka, zmarły w ub. roku wybitny muzyk i malarz, wywodzący się z Podhala, był artystą wszechstronnym, którego twórczość i osobowość miała znaczący wpływ postrzeganie polskiej kultury tradycyjnej.


Program koncertów „NUTKO MOJA… HALNY DUJE – WŁADEK TUTKA SIĘ DZIWUJE” - Teatr im. ST. I. Witkiewicza w Zakopanem

4-5 października 2013 r. godz. 19.00 prowadzenie: PIOTR METZ

4 października 2013 r. (piątek)
TWINKLE BROTHERS & TREBUNIE-TUTKI
KINIOR FUTURE SOUND & TREBUNIE-TUTKI
ZESPÓŁ TEATRU WITKACEGO

5 października 2013 r. (sobota)
VOO VOO & TREBUNIE-TUTKI
Trebunie-Tutki & Jazzmani: KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI, WOJCIECH KONIKIEWICZ, MICHAŁ KULENTY
ZESPÓŁ TEATRU WITKACEGO

Koncertom towarzyszy unikalny performance z udziałem Zespołu Teatru Witkacego – wszak od 1985 r. czyli od początku istnienia Zakopiańskiej Sceny –Władysław Trebunia-Tutka grał m. in. w legendarnym spektaklu „WITKACY-AUTOPARODIA”. Zapraszamy również na wystawę prac Władysława Trebuni-Tutki (malarstwo, rysunki, tkaniny, projekty witraży), multimedialny pokaz fotografii -„Władysław nieznany” oraz  projekcję filmu "Nad wysokości" T.Pałki. A wszystko to okraszone prawdziwym, witkacowsko-góralskim humorem i atmosferą najlepszych lat Zakopanego!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.