PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Festiwal poświęcony pamięci Władysława Trebuni-Tutki

Środa, 25 września 2013 r.
Autor: Anita Trebunia-Tutka

Festiwal poświęcony pamięci Władysława Trebuni-Tutki4-5 października br. w Teatrze Witkacego odbędzie się festiwal poświęcony pamięci Władysława Trebuni-Tutki i jego dorobku artystycznego -”Nutko moja”, z udziałem artystów Teatru im. St. I. Witkiewicza oraz znakomitości polskiej sceny muzycznej , a zarazem muzyków, współpracujących z zespołem Trebunie-Tutki, którego Władysław był filarem. Władysław Trebunia-Tutka, zmarły w ub. roku wybitny muzyk i malarz, wywodzący się z Podhala, był artystą wszechstronnym, którego twórczość i osobowość miała znaczący wpływ postrzeganie polskiej kultury tradycyjnej.


Program koncertów „NUTKO MOJA… HALNY DUJE – WŁADEK TUTKA SIĘ DZIWUJE” - Teatr im. ST. I. Witkiewicza w Zakopanem

4-5 października 2013 r. godz. 19.00 prowadzenie: PIOTR METZ

4 października 2013 r. (piątek)
TWINKLE BROTHERS & TREBUNIE-TUTKI
KINIOR FUTURE SOUND & TREBUNIE-TUTKI
ZESPÓŁ TEATRU WITKACEGO

5 października 2013 r. (sobota)
VOO VOO & TREBUNIE-TUTKI
Trebunie-Tutki & Jazzmani: KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI, WOJCIECH KONIKIEWICZ, MICHAŁ KULENTY
ZESPÓŁ TEATRU WITKACEGO

Koncertom towarzyszy unikalny performance z udziałem Zespołu Teatru Witkacego – wszak od 1985 r. czyli od początku istnienia Zakopiańskiej Sceny –Władysław Trebunia-Tutka grał m. in. w legendarnym spektaklu „WITKACY-AUTOPARODIA”. Zapraszamy również na wystawę prac Władysława Trebuni-Tutki (malarstwo, rysunki, tkaniny, projekty witraży), multimedialny pokaz fotografii -„Władysław nieznany” oraz  projekcję filmu "Nad wysokości" T.Pałki. A wszystko to okraszone prawdziwym, witkacowsko-góralskim humorem i atmosferą najlepszych lat Zakopanego!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31...
    60 zł
  • Grafika Folk w ramce VIIIGrafika Folk w ramce VIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.