PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne "Na przełęczy"

Środa, 25 września 2013 r.
Autor: Agata Balcerowska-Całka

Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne "Na przełęczy"Teatr St. I. Witkiewicza w Zakopanem ma zaszczyt zaprosić na Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne "Na przełęczy" w dniach 8-12 października, podczas których zastanowimy się nad wpływem wiatru halnego na człowieka i sytuacji "na przełęczy". Zapraszamy na gościnne występy teatru z Lublina i Wrocławia, koncerty, recitale, wystawy, posiady i kinowe nowości. Zakopiański zespół zaprezentuje swoje przedstawienia. Pierwsza odsłona - już w najbliższy piątek i sobotę - 27 i 28.09 g.21.00- Premiera spektaklu "HALNY" w reżyserii Andrzeja Dziuka i z muzyką Jerzego Skrzeka.


Na scenie spotkają się znakomici muzycy międzynarodowi (Józef Skrzek - multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor, grał w  zespołach: Breakout,  Czesław Niemen Band, SBB);  Steve Kindler – (Portland USA) – skrzypce 9-cio strunowe, koncertował z  Mahavishnu Orchestra oraz Kitaro;  Steve Schroyder (Stuttgart) – El-Instrumentarium – występował z  Tangerine Dream;  Mirosław Muzykant (Górny Śląsk) – perkusja - kompozytor, laureat nagród  w USA w kategorii instrumentów perkusyjnych, tworzył zespół In Corpore Band)  i aktorzy Teatru Witkiewicza.

Halny - wiatr, który wytłumaczalny  meteorologicznie i klimatycznie pozostaje nadal mistyczną tajemnicą, a jego działanie na człowieka ciągle  jest niewyjaśnione. Spektakl chciałby dotknąć tej sekretnej więzi. Halny jako metafora jest  pretekstem do ujawnienia tego, co w człowieku jest ważne, ale głęboko ukryte. Wiatr ten odznacza się siłą niszczycielską, ale przede wszystkim   inspiruje zmiany.

Serdecznie zapraszamy!  Bilety: www.witkacy.pl/bilety.php  Kasa Teatru tel 600 00 15 14 w godz. 10.00-14.00

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.