PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne "Na przełęczy"

Środa, 25 września 2013 r.
Autor: Agata Balcerowska-Całka

Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne "Na przełęczy"Teatr St. I. Witkiewicza w Zakopanem ma zaszczyt zaprosić na Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne "Na przełęczy" w dniach 8-12 października, podczas których zastanowimy się nad wpływem wiatru halnego na człowieka i sytuacji "na przełęczy". Zapraszamy na gościnne występy teatru z Lublina i Wrocławia, koncerty, recitale, wystawy, posiady i kinowe nowości. Zakopiański zespół zaprezentuje swoje przedstawienia. Pierwsza odsłona - już w najbliższy piątek i sobotę - 27 i 28.09 g.21.00- Premiera spektaklu "HALNY" w reżyserii Andrzeja Dziuka i z muzyką Jerzego Skrzeka.


Na scenie spotkają się znakomici muzycy międzynarodowi (Józef Skrzek - multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor, grał w  zespołach: Breakout,  Czesław Niemen Band, SBB);  Steve Kindler – (Portland USA) – skrzypce 9-cio strunowe, koncertował z  Mahavishnu Orchestra oraz Kitaro;  Steve Schroyder (Stuttgart) – El-Instrumentarium – występował z  Tangerine Dream;  Mirosław Muzykant (Górny Śląsk) – perkusja - kompozytor, laureat nagród  w USA w kategorii instrumentów perkusyjnych, tworzył zespół In Corpore Band)  i aktorzy Teatru Witkiewicza.

Halny - wiatr, który wytłumaczalny  meteorologicznie i klimatycznie pozostaje nadal mistyczną tajemnicą, a jego działanie na człowieka ciągle  jest niewyjaśnione. Spektakl chciałby dotknąć tej sekretnej więzi. Halny jako metafora jest  pretekstem do ujawnienia tego, co w człowieku jest ważne, ale głęboko ukryte. Wiatr ten odznacza się siłą niszczycielską, ale przede wszystkim   inspiruje zmiany.

Serdecznie zapraszamy!  Bilety: www.witkacy.pl/bilety.php  Kasa Teatru tel 600 00 15 14 w godz. 10.00-14.00

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.