PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Offset z Tauronem

Wtorek, 11 maja 2010 r.
Autor: AKS

fot. Anna Karpiel-SembereckaPo zasadzeniu 16 000 drzew w Ojcowskim i Karkonoskim Parku Narodowym, Fundacja Aeris Futuro, Tauron Polska Energia S.A. i Urząd Miasta Zakopane serdecznie zapraszają na zakopiański OFFSET z Tauronem. 12 maja 2010 roku, w Tatrzańskim Parku Narodowym i na terenie gminy Zakopane zostanie posadzonych 4 000 buków, jodeł, świerków, lip i klon-jaworów, a swą siłą i obecnością akcję wesprą m.in. polska snowboardzistka Jagna Marczułajtis oraz Krzysztof Trebunia Tutka, lider zespołu ‘Trebunie-Tutki’.


Inicjatorem zakopiańskiego Offsetu jest Gimnazjum nr 2 w Zakopanem uczestniczące w projekcie ACT ECO, który inspiruje młodzież do podejmowania działań pro-ekologicznych we własnym środowisku.
Sadzenie drzew odbędzie się o godz. 11.00 w strefie ochronnej wokół Zakładu Utylizacji Odpadów w Zakopanem. Projekt jest częścią ogólnopolskiego programu CZAS NA LAS, nad którym Honorowy Patronat sprawuje Minister Środowiska, a działania wpisane są w kampanię agendy ONZ ds. Środowiska ULEP ‘Obsadźmy naszą planetę’.

OFFSET Z TAURONEM w Zakopanem

12.05.2010, środa

Miejsce: strefa ochronna wokół Zakładu Utylizacji Odpadów, os. Zoniówka, dojazd od ulicy Hrube Niżne na wysokości nr 10 (mapa w załączeniu)

Prowadzenie: Krzysztof Trebunia-Tutka

Program:
11.00 Oficjalne rozpoczęcie (krótki motyw muzyki góralskiej na rozpoczęcie akcji); przywitanie i krótkie przemówienia Gospodarzy Terenu (Urząd Miasta, Projekt Act Eco z Gimnazjum nr 2 z Zakopanego), Organizatorów, Sponsora i zaproszonych gości (m.in. Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, GOPR)
11:20 Krótkie szkolenie z zasad sadzenia drzew, rozdanie łopat i rękawiczek, podział na pary
11:30 Pierwsze drzewko sadzą VIPy, po czym następuje sadzenie drzewek przez
wszystkich pod nadzorem przedstawicieli Urzędu Miasta Zakopane i Fundacji Aeris
Futuro
13.00 Zakończenie akcji sadzenia (krótki motyw muzyczny na zakończenie akcji) i wręczenie Certyfikatu spółce Tauron Polska Energia + podziękowania dla inicjatorów i partnerów
13.15 Eko-poczęstunek (w tym czasie dzieci otrzymują upominki od Partnerów Projektu)
13.45 Eko-Happening
14.30 Oficjalne zakończenie akcji

Akcji patronuje Podhalański Serwis Informacyjny WATRA.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.