PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Rozmaitości

Coopera test sprawdzał kto jest THE BEST

Czwartek, 24 czerwca 2010 r.
Autor: Stowarzyszenie MANKO

fot. Anna Karpiel-Semberecka23 czerwca na stadionie COS Zakopane odbył się I Zakopiański Test Coopera. To nowatorskie przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie MANKO, Urząd Miasta Zakopane, Centralny Ośrodek Sportu Zakopane, Gminny Punkt Konsultacyjny Edukacji Redukcji Szkód w Zakopanem.


Test Coopera to próba wytrzymałościowa, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Zwycięzcą jest ten, kto pokona w tym czasie najdłuższy dystans. Test jest świetnym sposobem na pomiar wytrzymałości sportowców. Wbrew pozorom przebiegnięcie z maksymalnym wysiłkiem kilkunastu minut to nie lada wyczyn. Na wszystkich zawodników po ciężkich zmaganiach z bieżnią czekała herbata.

Palenie papierosów to wielka przeszkoda w utrzymaniu dobrej kondycji. Płuca, będące przez długi czas ofiarą palenia zarówno czynnego jak i biernego, szybko dają o sobie znać, szczególnie podczas wysiłku fizycznego. Dorośli biegacze mogli na stoisku MANKO poddać się badaniu smokolizerem i sprawdzić poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Dla wielu ludzi takie właśnie zderzenie z rzeczywistością i ujrzenie na własne oczy negatywnego wpływu papierosów na zdrowie, staje się bodźcem do zerwania z nałogiem.

W biegu wzięło udział ok. 50 zawodników. Wszyscy oni otrzymali dyplomy, na których znajdowała się ilość metrów przebiegniętych w ciągu dwunastu minut. Każdy otrzymał również nagrodę ufundowaną przez sponsorów - Wydawnictwo „Znak” oraz Nicorette.

Dużym powodzeniem cieszyła się akcja „Twój krok w stronę zdrowia”. Polegała ona na wspólnym stworzeniu długiego plakatu, na którym znajdowały się odrysowane stopy zawodników i dopingujących z ich imionami oraz ze słowami sprzeciwu wobec palenia papierosów.

Dla najmłodszych uczestników atrakcją była gra komputerowa „Zadyma”, dostępna również na stronie internetowej kampanii Polska Bez Dymu www.polskabezdymu.pl.

Stowarzyszenie MANKO, organizator kampaniami Polska Bez Dymu oraz Lokal Bez Papierosa żywi nadzieję, że Zakopiański Test Coopera na stałe wpisany zostanie w kalendarz imprez Stolicy Tatr.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki /  oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.