PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Urodziny pewnej dziewczyny, Grażyny...

Poniedziałek, 30 maja 2011 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycPani Grażyna Syrzistie, obchodziła w sobotę urodziny. Przy tej okazji otrzymała również Oskara. Ot tak, po prostu, na miejscu, od swoich, bez większego rozgłosu. Może niezupełnie, albowiem w sobotę, przy głównej ulicy, było galowo i niespokojnie. Jak to w Zakopanem. Chodnik zamknięty dla przechodniów, fani drżący z zimna, w beznadziejnie chłodne, majowe popołudnie. Nerwowe minuty oczekiwania. Szybkie, ostatnie papierosy palaczy... Fałszywe alarmy. Domysły najczarniejsze. Niekontrolowane wybuchy entuzjazmu. Zimno. Nikt nie wiedział skąd i czym przybędzie Jubilatka.


Po przeciwnej stronie ulicy tłumek gapiów wpatrywał się z rozmarzeniem w czerwoną wstęgę dywanu prowadzącą wprost do słynnych schodów (w wydaniu zakopiańskim są to schody w dół). Wiodącą do przybytku sławy i wszelkiego sukcesu. Dwa złote posągi strzegące wejścia do podziemnego imperium sztuki nie pozostawiały żadnej wątpliwości dla Kogo to, i Kto ma tu prawo przebywać, a komu przyjdzie o tym tylko pomarzyć. Tłum marzycieli gęstniał, samochody przesuwały się leniwie, z dostojną powagą.

Gwiazdy nigdy nie jeżdżą w pierwszym wozie. Tam jedzie ochrona – ktoś zauważył ze znawstwem. Mimo, że uwaga ta została wypowiedziana półgłosem, szybko się rozniosła wśród zniecierpliwionych fanów. Jeden, drugi, trzeci... liczyli w myślach. Znowu czerwone światło. Oczekiwanie. Jeden, drugi… i nagle, przed zaskoczonym fotoreporterem lokalnej gazety zatrzymuje się mercedes. I to nie jakaś czarna, potężna limuzyna, ale niepozorny, niebieski, samochód taksówka.

Błysnęły flesze. Oklaski. Okrzyki radości. Sprężystym, wysportowanym krokiem wysiadła z samochodu gwiazda tego wieczoru – Grażyna! Czerwono – czarna kreacja podkreślała wyjątkowość sytuacji. Ochrona zaaranżowała spotkanie znanego muzyka, który ucharakteryzowany na wędrownego grajka - menela dostał się w pobliże Grażyny i udając, że nie umie grać i przyzwoicie śpiewać – zagrał i zaśpiewał tak, jak czynią to ludzie genialni. Tłumek gapiów zorientował się, że to sam …AB i już rozpoczęły się indywidualne poszukiwania długopisów i notesów w pobliskim kiosku, w celu zdobycia autografu od gwiazdy muzyki pop. Warto było przyjechać do Z! Krzyknęła przez łzy jakaś rozhisteryzowana nastolatka, szczekając przy tym zębami z zimna.

Tymczasem Grażyna szybko i bezszelestnie spłynęła w dół schodów prowadzących do słynnego lokalu bez okien, o dwuznacznej nazwie Literatka Art. Pub.

Podobno, podczas Gali przypomniano życiorys Grażyny, ilustrując go licznymi nieretuszowanymi fotografiami z dzieciństwa, a Bardzo Ważna Osoba przemówiła z ekranu przyznając się do uczuć istotnych względem Jubilatki. Był tort jak marzenie i życzenia od przyjaciół. Zjawił się nawet słynny biały miś, który na tę okoliczność uprał sobie futerko i było mu jakoś głupio, bo wyglądał, jak biały bałwanek.

Poza tym, na specjalnej, zamkniętej części Gali wręczono Grażynie Oskara. Wręczanie trwało całą noc, dlatego w niedzielny poranek o wiarygodnego świadka było trudno. Obejdzie się i bez. Ostatecznie u nas, pod Giewontem, jakieś Oskary i Gale, to rzec normalna. Jak to w Zakopanem.

Nam pozostaje życzyć Pani Grażynie dużo zdrowia i szczęścia. Gratulujemy tylu kapitalnych przyjaciół.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IAniołek mały IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Zagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiZagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Stanisław...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.