PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Rozmaitości

Szlak Ceperski, czyli Pasmo Gubałowskie inaczej

Poniedziałek, 25 czerwca 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaNa lato dla turystów Starostwo Tatrzańskie ma nową propozycję – Szlak Ceperski, który obejmie rejon Harendy, Gubałówki, Butorowego i Szymoszkowej. W przyszłości sięgnie on aż do Witowa. Szlak rekreacyjno-widokowy ma kojarzyć się z trzema elementami: wyciągami, rowerem i kijkami.


Pasmo Gubałowskie to jedno z najpiękniejszych miejsc do rekreacji i wypoczynku, z piękną panorama Tatr.

- Wspólnie z samorządami, właścicielami stacji narciarskich i innymi przedsiębiorcami chcemy odkłamać wizerunek Pasma Gubałowskiego. Proponujemy trasy, które już istnieją, ale chcemy je w ciekawszy sposób pokazać, aby ludzie częściej z nich korzystali. Chcemy także pokazać życie naszych góralskich wiosek – wyjaśnia starosta Andrzej Gąsienica Makowski.

Wkrótce zostanie wydana specjalna mapka dla turystów, która pokaże jak przebiegają szlaki, a także zachęci do poznawania i podziwiania panoramy Tatr, dzięki jej topograficznemu opisowi. Na szlaku znajdą się wypożyczalnie rowerów, czynne latem wyciągi krzesełkowe oraz inne atrakcje, takie jak mauzoleum Kasprowicza, kościół w Kościelisku i bacówki. Trasy będą miały różną skalę trudności i długość, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. W zimie Szlak Ceperski ma zamienić się na CeperSki, z możliwością pokonania go na nartach biegowych.

Trasy zostały wytyczone po drogach publicznych oraz tych, które są już zwyczajowo używane do podobnych celów i udostępniane turystom.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół...
    35 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    130 zł
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.