PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Rozmaitości

Szlak Ceperski, czyli Pasmo Gubałowskie inaczej

Poniedziałek, 25 czerwca 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaNa lato dla turystów Starostwo Tatrzańskie ma nową propozycję – Szlak Ceperski, który obejmie rejon Harendy, Gubałówki, Butorowego i Szymoszkowej. W przyszłości sięgnie on aż do Witowa. Szlak rekreacyjno-widokowy ma kojarzyć się z trzema elementami: wyciągami, rowerem i kijkami.


Pasmo Gubałowskie to jedno z najpiękniejszych miejsc do rekreacji i wypoczynku, z piękną panorama Tatr.

- Wspólnie z samorządami, właścicielami stacji narciarskich i innymi przedsiębiorcami chcemy odkłamać wizerunek Pasma Gubałowskiego. Proponujemy trasy, które już istnieją, ale chcemy je w ciekawszy sposób pokazać, aby ludzie częściej z nich korzystali. Chcemy także pokazać życie naszych góralskich wiosek – wyjaśnia starosta Andrzej Gąsienica Makowski.

Wkrótce zostanie wydana specjalna mapka dla turystów, która pokaże jak przebiegają szlaki, a także zachęci do poznawania i podziwiania panoramy Tatr, dzięki jej topograficznemu opisowi. Na szlaku znajdą się wypożyczalnie rowerów, czynne latem wyciągi krzesełkowe oraz inne atrakcje, takie jak mauzoleum Kasprowicza, kościół w Kościelisku i bacówki. Trasy będą miały różną skalę trudności i długość, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. W zimie Szlak Ceperski ma zamienić się na CeperSki, z możliwością pokonania go na nartach biegowych.

Trasy zostały wytyczone po drogach publicznych oraz tych, które są już zwyczajowo używane do podobnych celów i udostępniane turystom.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIAniołek mały IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.