PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Festiwal fizyki w Hotelarzu

Piątek, 28 marca 2014 r.
Autor: Paweł Ślusarczyk

Festiwal fizyki w HotelarzuRobot, sortujący klocki według kolorów, czworonożny … mechaniczny pupil, który szczeka i warczy czy optyczne złudzenia, przyprawiające o zawrót głowy – te atrakcje i jeszcze niemal 70 innych doświadczeń można było obejrzeć w zakopiańskim Hotelarzu. Przez dwa dni (27 i 28 marca) odbywał się tam już VII FESTIWAL FIZYKI. Uczniowie z kilku klas (ok. 75 osób) prezentowali przygotowane przez siebie pod kierunkiem nauczycieli (A. Maraszewskiej, Z.Króżla, W. Golubiewskiego, A. Zająca i M. Sowińskiej)doświadczenia z wszystkich działów fizyki oraz fizjologii funkcjonowania ludzkich zmysłów.


Sekcja Robotyki, działająca w naszej szkole, przedstawiła stworzone przez siebie roboty. Każda z czterech niezwykłych konstrukcji korzysta z zestawu współpracujących ze sobą czujników i serwomechanizmów. Tworzą one atrakcyjny przykład współpracy elementów mechanicznych i algorytmów programistycznych.

W pokazach, które interesująco objaśniali sami prezenterzy, wzięli udział nie tylko uczniowie ZSHT. Festiwal cieszył się olbrzymim zainteresowaniem innych szkół średnich i gimnazjów. Te dwa dni stały się okazją do przedstawienia interesujących eksperymentów, dostarczyły wiedzy o świecie i zachodzących w nim zjawiskach. I… a może przede wszystkim pokazały, jak dużo kreatywności i zapału tkwi w młodych ludziach, jeśli tylko stworzy  im się odpowiednie  warunki i da im się po temu szansę.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.