PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Zawody KW Zakopane

Wtorek, 30 marca 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka27 marca odbyły się zawody KW Zakopane w ski-alpinizmie, które równocześnie były także Finałem Pucharu Polski Amatorów Berghaus Cup. W Kirach na starcie stanęło 65 zawodników, którzy rywalizowali w kategorii sportowej i amatorskiej. Trasa była trudna i wyczerpująca, ale zawodnikom bardzo się podobała. Dodatkowym utrudnieniem był brak śniegu w dolnych partiach Tatr. Pierwsze 3 km zawodnicy musieli przebiec z nartami na plecach. Śniegu brakowało także na mecie w Kalatówkach.


- Trasa II zawodów KW Zakopane w piątkowy wieczór stanęła pod dużym znakiem zapytania. Huraganowy wiatr o sile 27 m/s wiał w Tatrach i spowodował, że odwołano podejście na szczyt Kopy Kondrackiej. Jednak "Ci na Górze" byli po naszej stronie, gdyż w sobotę ok. 4 w nocy wiatr zelżał i zawody odbyły się w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Ostatecznie trasa przebiegała następująco: start w Kirach - Wyżnia Kira Miętusia - Polana Zahradziska - Przysłop Miętusi (1189 m) - Wielka Małołącka Polana (1165 m) - Wyżnie - Głazisty Żleb - Przełęcz Kondracka - Piekło (Dolina Małego Szerokiego) - Polana Kondratowa - Kamień - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Suchy Wierch Kondracki - Długi Żleb - Polana Kondratowa - "eso" - Polana Kalatówki. Meta zawodów została ustawiona przy schronisku PTTK na Kalatówkach. Trasa miała ok. 15 km długości i ok. 1350 m przewyższenia – relacjonuje kierownik zawodów Wojciech Szatkowski.
W kategorii seniorów zwyciężył Andrzej Bargiel (TKN Tatra Team), a tuż za nim uplasowali się Przemysław Sobczyk (KW Zakopane) i Przemysław Pawlikowski (KW Zakopane). Wśród seniorek zwyciężyła Paulina Figura (KW Zakopane), drugie miejsce zajęła Agnieszka Solik, a trzecie Anna Tybor (KW Zakopane). Zawody zorganizowane przez Klub Wysokogórski Zakopane zakończył wspólny obiad w schronisku na Kalatówkach, czyli Berghaus Party oraz uroczyste rozdanie nagród. Część z nich rozlosowano wśród uczestników zawodów, dla wszystkich organizatorzy przygotowali także pamiątkowe dyplomy. Tak udane zawody, którym towarzyszyła także wspaniała atmosfera, był możliwe dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu osób.
- Wsparli nas, za co serdecznie dziękujemy: Józef Hojda - główny sponsor zawodów KW Zakopane, który wspomógł nas zarówno finansowo w zakupie cennych i licznych nagród, a ponadto oglądał zawody "na żywo", gdyż z Maciejem Pawlikowskim był na nartach na Kondratowej, a potem wziął udział w uroczystej ceremonii rozdania nagród, Firma Berghaus - Tomasz Jakoniuk, który obecny był na ceremonii rozdania nagród i był głównym sponsorem Pucharu Polski Amatorów w ski-alpinizmie 2010. Nagrodami wsparli nas także: Stowarzyszenie Miłośników Narciarstwa Wysokogórskiego - Tomasz Krzyżanowski i Tadeusz Figura, którzy propagują powrót do narciarstwa wysokogórskiego, jako najbardziej naturalnej formy poruszania się po górach, Rafał Sonik i Rajd Paryż Dakar, Restauracja "Nosalowy Dwór" w Zakopanem. Patronat medialny to Podhalański Portal Informacyjny Watra, www.podhale-sport.pl i "Dziennik Polski". Dziękuję serdecznie także sędziom i osobom, które pomogły mi w przygotowaniu i oznakowaniu trasy zawodów, a także w dniu zawodów, a są nimi: Andrzej Śliwiński, Józek Brzuchacz, Marcin Rząsa, Ania Kowalczyk, Maciek Bielawski, Beata Stasik, Witek Kaszkin, Renata i Kinga Kasprzyckie, Klaudia Tasz, Joanna Cikowska, Jan Trzebunia i Marek Kowalczyk (pomiar czasu) – mówił Wojciech Szatkowski.

WYNIKI KW ZAKOPANE.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.