PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Ocalić pamięć o Katyniu

Sobota, 19 czerwca 2010 r.
Autor: AKS

Ocalić pamięć o KatyniuStarostwo Powiatowe w Zakopanem i Urząd Miasta Zakopane przystąpiły do programu edukacyjnego „Katyń … ocalić od zapomnienia” – ogólnopolskiej akcji zasadzenia 21 437 Dębów Pamięci na 70-lecie Zbrodni Katyńskiej. Jeden dąb to jedno nazwisko z Listy Katyńskiej. Uczestnicy projektu zobowiązują się do opieki nad zasadzonymi dębami i umieszczenia informacji, komu drzewo zostało poświęcone. Honorowy Patronat nad projektem objęli: Śp. Prezydent RP – Lech Kaczyński i Biskup Warszawsko-Praski Abp Sławoj Leszek Głódź.


Wszystkie działania wynikające z realizacji projektu kształtować będą poczucie przynależności do narodu i państwa, z jednoczesną postawą otwarcia na świat i buntu przeciw wszelkim przejawom totalitaryzmu. Docieranie do źródeł historycznych dających świadectwo zbrodni, a utrwalających pamięć o ofiarach – bohaterach, wydatnie przyczyni się do przygotowania młodzieży do różnych ról w dorosłym życiu: kształtując postawy patriotyczne uczyć będzie zdolności postrzegania i kojarzenia, obudzi ciekawość poznawczą i żądzę poznawania świata w oparciu o właściwie dobrane przykłady. Organizatorzy przystępując do programu edukacyjnego, zamierzają odszukać osoby z terenu Powiatu Tatrzańskiego – ofiary zbrodni katyńskiej sprzed 70 lat. Jeżeli posiadają Państwo informacje o takich osobach, prosimy o kontakt z Wydziałem Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Zakopanem, ul. Chramcówki 15, tel. 18 20 239 20, e-mail: edukacja@powiat.tatry.pl lub Wydział Kultury Urzędu Miasta Zakopane, ul. Tadeusza Kościuszki, tel. 18 20 20 425, e-mail:kultura@um.zakopane.pl Termin zgłaszania informacji upływa w piątek, 16 lipca 2010 roku.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza, Burmistrz Zbigniew Piotrowski i Rada Miasta w Radzyminie, Ks. Proboszcz Stanisław Kuć i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Radzyminie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka

Inicjatorzy w Powiecie Tatrzańskim: Rada Powiatu Tatrzańskiego i Zarząd Powiatu Tatrzańskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany VFlakon szklany VOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: Obwód ok. 30 cm. Wysokość: 9,5 cm.
    50 zł
  • Lampka nocna z parzenicąLampka nocna z parzenicąLampka nocna z naniesionym na kloszu motywem ludowym (po dwóch stronach klosza) w kolorze czarnym, malowanym ręcznie. Klosz w kolorze kremowym. Podstawa lampki...
    120 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.