PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

"Czas zgody, to czas Jedności". Kampania wyborcza Jedności Tatrzańskiej rozpoczęta

Środa, 20 października 2010 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycW dniu 19 października Komitet Wyborczy Wyborców " Jedność Tatrzańska" rozpoczął kampanię wyborczą przedstawiając zaproszonym dziennikarzom swoich kandydatów na wójtów w gminach tworzących Powiat Tatrzański. Komitet Wyborczy reprezentowali: Andrzej Gąsienica Makowski, Andrzej Skupień, Bronisław Stoch, Bohdan Pitoń, Stanisław Łukaszczyk Kołoc, Józefa Kolbrecka. "Jedność " wystawia swoich kandydatów na radnych we wszystkich okręgach wyborczych w maksymalnej liczbie zarówno do gmin, jak i powiatu.


Andrzej Gąsienica Makowski, lider i kandydat "Jedności Tatrzańskiej" na stanowisko starosty powiatu stwierdził  na wstępie:
- "Jedność Tatrzańska" jako komitet wyborczy wyborców, porozumienie
ludzi z różnych środowisk i organizacji - dziś staje do wyborów z
podniesioną głową. W minionej kadencji udało się nam zrobić wiele, nie
zmarnowaliśmy tego czasu. My nie musimy zakładać masek i ukrywać się
pod nowymi sztandarami. Szliśmy pracować i służyć społeczności
życzliwie i przyjaźnie.
Taki charakter ma też zachować nowy program. Taka idea ma towarzyszyć
działaniom radnych "Jedności Tatrzańskiej", którzy wejdą w skład
nowej rady powiatu.

Pierwszą odsłonę programu "Jedności Tatrzańskiej" zaprezentowanego
przez Starostę Powiatu Tatrzańskiego Andrzeja Gąsienicę Makowskiego
można zawrzeć w czterech hasłach:
1.  Razem dla przyszłości - edukacja jako fundament pomyślności.
2.  Razem bezpieczniej - zadbamy o spokojne życie.
3.  Razem skuteczniej - partnerstwo z gminami.
4.  Razem dla rozwoju - nowoczesny piękny powiat.

W programie "Jedności" na lata 2010 - 2014 są zagadnienie i działania kontynuowane, sprawdzone i dobrze ocenione (np. Goral*ski) oraz całkiem nowe, ukrywające się pod interesującymi nazwami, np.: "Bezpieczny Zjazd", "Zawód+", Centrum Kongresowe pod Gubałówką, połączenie przejść granicznych Polski i Słowacji "Halny Szlak", "Tatrzańska Akademia Kulinarna", program "Skalne Szlaki", Tatrzański Kompleks Biegowy "Biały Ślad", czy "Kurort Tatrzański".
Dla mieszkańca i przebywającego na podhalańskiej ziemi gościa realizacja programu ma na celu tworzenie powiatu, który jest bezpieczny, przyjazny, gospodarny i nowoczesny.

Program Jedności Tatrzańskiej jest obszerny, ale realny. Możliwy do
zrealizowania. Zapewnia społeczności lokalnej komfort dnia codziennego i wybiega w przyszłość. W jak daleką?  Na pewno poza rok 2014... W jakim kierunku? Może w stronę Kurortu Tatrzańskiego 2020?

We wtorek, w Biołej Izbie nie wszystko został powiedziane, ponieważ - jak zażartował starosta - będzie jeszcze kolejna konferencja. Być może dowiemy się na niej o kandydacie "Jedności Tatrzańskiej" na stanowisko Burmistrza Miasta. Kandydat będzie.
- Rozważane są cztery kandydatury...  -  przyznał Andrzej Gąsienica Makowski i na tym zakończył konferencję prasową zapraszając dziennikarzy na kolejne przedwyborcze spotkania.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.