PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Urząd Marszałkowski dofinansuje rewitalizację centrum Zakopanego

Poniedziałek, 1 sierpnia 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW miniony piątek w Urzędzie Miasta Zakopane Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa podpisał umowę na dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Parku Miejskiego i przebudowa Placu Niepodległości w Zakopanem w celu dostosowania do potrzeb mieszkańców i wymogów ruchu turystycznego”. Przyznane fundusze pochodzą z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Inwestycja kosztować będzie ok. 15 milionów zł, kwota dotacji wynosi 4,9 miliona złotych.


Miasto Zakopane reprezentowali: burmistrz Janusz Majcher i skarbnik Helena Mamcarz.

Projekt przewiduje rewitalizację Placu Niepodległości i Parku Miejskiego, budowę m.in. niewielkiego amfiteatru, kortów tenisowych, nowej pergoli, uporządkowanie i ekspozycję potoku oraz przeniesienie Pomnika Grunwaldzkiego.

Na początku września rozpocznie się opracowywanie projektów wykonawczych i równolegle ruszą już roboty związane z uzbrojeniem terenu i prace ziemne. Ostateczny efekt będziemy podziwiać w maju 2013 r.

- Ten projekt będzie realizowany w ramach programu rewitalizacji małopolskich miast. Jest to jedno z najbardziej trafionych działań całego Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozwala nam porządkować przestrzeń publiczną, tam gdzie jest to potrzebne, a to się z kolei przekłada na korzyści gospodarcze. Zakopane ma predyspozycje do tego, aby z tego projektu korzystać bardzo mocno. Jest to bowiem nie tylko działanie dla mieszkańców, ale także dla turystów krajowych i zagranicznych – wyjaśniał marszałek Marek Sowa, gratulując pomysłu i udziału w programie. Burmistrz Janusz Majcher podkreślał z kolei dobrą współpracę z Urzędem Marszałkowskim.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm...
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.