PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Otwarcie nowych pracowni gastronomicznych w Hotelarzu

Poniedziałek, 12 grudnia 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem odbyła się uroczystość otwarcia zespołu pracowni gastronomicznych, które przeszły kompleksową modernizację. Została ona zrealizowana przez Powiat Tatrzański w ramach współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu: „Modernizacja i wyposażenie CKPiU w Zakopanem jako wzmocnienie oferty Południowomałopolskiej Sieci Edukacji Zawodowej”. Jego celem była poprawa poziomu kształcenia gastronomicznego.


W uroczystości wziął udział małopolski kurator oświaty Aleksander Palczewski, przedstawiciele władz miasta i powiatu, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie. Poświęcenia pracowni dokonał ks. Bogusław Filipiak – proboszcz Parafii Najświętszej Rodziny.

Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych to największa szkoła w regionie, która kształci w zawodach związanych z lokalną specyfiką, czyli w branży hotelarskiej, gastronomicznej i ekonomicznej.

Podczas uroczystości przybliżono działalność oraz osiągnięcia placówki. Program artystyczny przygotowała szkolna Alternatywna Formacja Estradowa. Nie zabrakło także przygotowanego specjalnie na tę okazję przez uczniów smacznego poczęstunku.

- Dzięki mądrości władz samorządowych, które uważają, że trzeba inwestować w edukację, możemy dzisiaj dokonać uroczystego otwarcia zmodernizowanej pracowni. Wyposażenie szkół zawodowych jest szalenie drogie, ale całe szczęście samorządowcy rozumieją te potrzeby. Młodzież musi się przecież kształcić na najwyższym możliwym poziomie i tak się dzieje w Zakopanem – mówił kurator oświaty Aleksander Palczewski,  który uhonorował starostę Andrzeja Gąsienicę Makowskiego Medalem Komisji Edukacji Narodowej za zasługi na rzecz oświaty i wychowania na Podhalu.

Projekt realizowany przez Starostwo obejmuje dwie szkoły: Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem i Zespół Szkół Budowlanych w Zakopanem. Jego celem jest poprawa jakości usług edukacyjnych i dostępności do infrastruktury szkolnictwa zawodowego i ustawicznego mieszkańców. Wartość całego projektu to ponad 4 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniosło 1 540 000 zł. W Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem dzięki tym środkom wykonano przebudowę pracowni na II piętrze oraz zakupiono wyposażenie do pracowni gastronomicznych i obsługi konsumenta.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor...
    40 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i...
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.